"Bonita Avenue". Przeszłość wraca jak tsunami

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Bonita Avenue". Przeszłość wraca jak tsunami
Fragment okładki książki "Bonita Avenue"Foto: mat. promocyjne

- Klimat tej lektury jest tajemniczy. Czytający ma świadomość, że zaraz coś się wydarzy, że dojdzie do wybuchu - mówi Maja Porczyńska-Szarapa, tłumaczka książki "Bonita Avenue" autorstwa Petera Buwaldy. A Michał Nogaś dodaje: - To historia o tym, że przeszłość ma znaczenie, że nie można od niej uciec, że wraca w najmniej spodziewanym momencie.

Posłuchaj

"Bonita Avenue". Przeszłość wraca jak tsunami (Książka na lato/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Debiutancka powieść holenderskiego pisarza, która stała się międzynarodowym bestsellerem, to historia życia i upadku rodziny Sigeriusów, przyrównywana do najwybitniejszych osiągnięć gatunku: od "Buddenbrooków" Tomasza Manna do powieści Jonathana Franzena.

"Bonita Avenue" zaczyna się jak saga, a kończy jak thriller. Narracja poprowadzona jest z perspektywy trójki bohaterów: Siema Sigeriusa, jego córki Joni i jej chłopaka Aarona. Siem jest wybitnym matematykiem, rektorem uniwersytetu, byłym mistrzem judo. Prowadzi szczęśliwe życie z żoną i dwiema córkami. Wszystko zmienia się, kiedy zaczyna podejrzewać, że Joni jest gwiazdą strony pornograficznej. Wiele lat później przypadkowe spotkanie przypomni Aaronowi o wydarzeniach, które doprowadziły go do załamania psychicznego. Kiedy Joni otrzymuje jego wiadomość, również zaczyna wracać myślami do przeszłości. Każdy rozdział odkrywa kolejną tajemnicę...

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której rozmowę Michała Nogasia z Maja Porczyńską-Szarapą poprzedziła przygotowana przez Wiolettę Myszkowską sylwetka autora książki - Petera Buwaldy.

***

Tytuł audycji: Książka na lato
Prowadził: Michał Nogaś
Autorka materiału reporterskiego: Wioletta Myszkowska
Gość: Maja Porczyńska-Szarapa (tłumaczka)
Data emisji: 24.08.2016
Godzina emisji: 10.16

mat. promocyjne/mk/fbi

Polecane