Kryminalna zagadka XIX-wiecznego Krakowa w książce "Rozdarta zasłona"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kryminalna zagadka XIX-wiecznego Krakowa w książce "Rozdarta zasłona"
"Rozdarta zasłona" jest pełna humoru i satyry na XIX-wieczny Kraków. Na zdjęciu fragment okładki książki Foto: mat. promocyjne

Sekrety krakowskich kamienic z XIX wieku, skandale uczuciowe i towarzyskie... W takich okolicznościach przychodzi profesorowej Szczupaczyńskiej prowadzić własne śledztwo. Poznajemy je w książce "Rozdarta zasłona" Maryli Szymiczkowej.

Posłuchaj

Kryminalna zagadka XIX-wiecznego Krakowa w książce "Rozdarta zasłona" (Książka na jesień/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

"Rozdarta zasłona" to nowa książka duetu literackiego występującego pod pseudonimem Maryla Szymiczkowa: Jacka Dehnela i Piotra Tarczyńskiego. Kryminał jest kontynuacją pierwszej części opowieści o profesorowej Szczupaczyńskiej - "Tajemnicy domu Helclów".

W "Rozdartej zasłonie" wracamy do Krakowa z końca XIX wieku. Pod willą Rożnowskich wielkie zbiegowisko – Wisła wyrzuciła na brzeg zwłoki młodej dziewczyny. W domu profesorostwa Szczupaczyńskich nie mniejsza tragedia: Karolcia – dopiero co przyuczona do służby – niespodziewanie złożyła wymówienie. Czy obie sprawy mają ze sobą coś wspólnego? Zagadkę stara się rozwikłać właśnie profesorowa...

Dlaczego ciekawa i ważna jest dedykacja na początku "Rozdartej zasłony"? Mówi o tym w audycji Michał Nogaś. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Książka na jesień
Prowadził: Michał Nogaś
Gość: Jacek Dehnel, Piotr Tarczyński (autorzy książki "Rozdarta zasłona")
Data emisji: 26.10.2016
Godzina emisji: 10.11

mat. prasowe/fbi

Polecane