Futbolove historie - kibicowanie jest zakorzenione w naszej tradycji

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Futbolove historie -  kibicowanie jest zakorzenione w naszej tradycji
Zaproszenie na wystawę "Futbolove historie"

Projekt Futbolowe Historie to wielowymiarowe przedsięwzięcie, na które składa się: wystawa, wspólne (rodzinne) oglądanie meczy mistrzostw Europy oraz z spotkania z ludźmi patrzącymi na futbol z różnych perspektyw: psychologicznej sportowej, antropologicznej, komentatorskiej i z perspektywy kibica.

Posłuchaj

Stefan Szczepłek i kuratorzy wystawy "Futbolove historie" o eksponatach i idei ekspozycji (Trójka/Trzecia Strona Medalu)
+
Dodaj do playlisty
+

Wystawa powstała w oparciu o unikatową kolekcję redaktora Stefana Szczepłka. Zbiór ten zawiera np. koszulki Kazimierza Deyny, czy Franza Beckenbauera, wachlarz trykotów reprezentacji Brazylii od lat 70. do dzisiaj. Obecne są również elementy stroju takich gwiazd współczesnego futbolu jak Robert Lewandowski, koszulka z podpisami gwiazd Barcelony czy Realu. Ale futbol to przecież "piłka" - i te królują na wystawie. Od piłki z lat 30. XX wieku do tych którymi grano na ostatnich Mistrzostwach Świata czy Europy. Można zobaczyć także buty (wiele z nich jest sygnowanych przez piłkarzy) i akcesoriach około sportowych - szaliki, proporce, plakaty, bilety.

Przez trzy miesiące trwania wystawy organizatorzy zorganizują także cykl spotkań z postaciami, którym futbol jest nieobojętny.

Wystawa w Muzeum Etnograficznym w Warszawie potrwa do 30 października 2016 roku.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z kuratorami wystawy i Stefanem Szczepłkiem, dzięki któremu mogła ona powstać.

"Trzecia strona medalu" na antenie Trójki w każdą niedzielę między 17.05 a 19.00.

(ah)

Polecane