Życie studenckie przed marcem 1968

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Życie studenckie przed marcem 1968
Zespół TajfunyFoto: mat. promocyjne

Zapraszamy do wysłuchania opowieści o życiu studenckim w epoce sprzed wydarzeń marcowych, gdy studenci nie interesowali się polityką, aż polityka zainteresowała się nimi...

Ponad pięć lat temu, w pierwszym sezonie Wehikułu Michał Morawski - dawny gitarzysta zespołu Pesymiści - wspomniał o tym, że najlepsze warszawskie zespoły rockandrollowe grywały do tańca w klubie studentów UW "Centon". Podziałało to na naszą wyobraźnię: tańczyć przy gitarowym graniu Pesymistów, Tajfunów, Chochołów, Dzikusów i Kawalerów!

Tymczasem udało nam się dotrzeć do dawnych szefów tego miejsca, którzy zgodzili się odwiedzić naszą audycję. Panowie Bogumił Paszkowski i Antoni Szperlich opowiedzą więc o życiu studenckim w epoce sprzed wydarzeń marcowych, gdy studenci nie interesowali się polityką, aż polityka zainteresowała się nimi...

Wysłuchamy też m.in. fragmentów audycji ze studenckiego radiowęzła, która wygrała konkurs w ramach Dni Kickiego Radia w roku 1966, oraz wszystkich wymienionych powyżej zespołów - prawdziwych pereł na mapie wczesnego big beatu. Wyjątkowo gorąco zapraszamy!

***

Do słuchania "Trójkowego wehikułu czasu" zapraszamy w sobotę (12.03) w godz. 15.05-16.00. Audycję przygotowali Jerzy Sosnowski i Agnieszka Obszańska.

Polecane