Marek Kondrat o smaku wina i życia

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Marek Kondrat o smaku wina i życia
Marek Kondrat w studiu TrójkiFoto: Katarzyna Goleniewska/PR

Jesienią ukazało się kilka książek z naszymi aktorami w roli głównej. Jedna z nich została n a p i s a n a przez samego aktora, choć nie jego pierwszemu zawodowi jest poświęcona.

Posłuchaj

Barbara Marcinik rozmawia z Markiem Kondratem (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Marek Kondrat od lat oddaje się swojej pasji, czyli sztuce… wina. I o niej opowiada - bardzo atrakcyjnie, pięknym stylem - w bezpretensjonalnej zarazem książce pod dwuznacznym tytułem "Winne strony", co w dźwięku w pełni wybrzmiewa: "W inne strony".

Dzięki tej książce mogłam spotkać się po latach ponownie z moim ulubionym aktorem, grającym tym razem wszak zupełnie inną rolę - wielbiciela, propagatora sztuki wina. To przygoda, bo po raz pierwszy miałam szansę rozmawiać zarazem z biznesmenem. Rozmowa została nagrana po ukazaniu się jego książki, 18 listopada. Trwała prawie dwie godziny i miałam przyjemność zaprosić do wysłuchania jej w Boże Narodzenie, a jest to rozmowa w nastroju świąteczna, choć nie dotyczy tematyki bożonarodzeniowej.

Książka Marka Kondrata stanowi rodzaj przewodnika po winnych krainach: Francja, Chile, Argentyna, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Nowa Zelandia, a także… Polska. Została zaopatrzona w winiarski słowniczek i ozdobiona licznymi zdjęciami. Aktor słynie z umiejętności opowiadania anegdot, tu sprawdza się także jako wytrawny opowiadacz historii nie tylko sztuki wina dotyczących, choć wielka historia podbojów, cuda przyrody i klimatu, słynne książki i obrazy współtworzą, jak okazuje się, sztukę wytwarzania wina oraz jego picia. Tak to pojmuje aktor - erudyta, sybaryta zarazem.

Książkę opublikowało Wydawnictwo Znak.

***

Audycja: Audycja specjalna Barbary Marcinik
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz
Gość: Marek Kondrat
Data emisji: 25.12.2015
Godzina emisji: 17.06

mp/mk

Polecane