Jeśli nie muzyka Fryderyka Chopina, to co?!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jeśli nie muzyka Fryderyka Chopina, to co?!
Pomnik Fryderyka Chopina w warszawskich ŁazienkachFoto: Flickr/Alf Melin (CC)

To pierwsza myśl, jaka przychodzi do głowy po uczcie Konkursu Chopinowskiego. Ale 11 listopada daje wiele muzyczno-skojarzeniowych możliwości.

Zatem razem z... po części gościem, po części współprowadzącym, który pojawia się w świątecznych odsłonach, czyli wraz z Pawłem Sztompke, opowiemy o rocznicach!

Po pierwsze - kto z Was pamięta słowa "...boisz się?! hahahaa zażyj tabaki...". Nieśmiertelna, cudowna opera "Straszny Dwór" Stanisława Moniuszki z librettem Jana Chęcińskiego 150 lat temu miała swoją premierę. To dobry moment, aby ją przypomnieć.

Kolejna rocznica i związane z nim wydarzenie teatralno-muzyczne to 70-ta rocznica śmierci Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Zapraszamy na premierowy spektakl WOJNĘ SZATAN SPŁODZIŁ...

I ostatnia wielka ważna rocznica - 155 urodził się Ignacy Jan Paderewski i w Warszawie od 6 listopada trwa Międzynarodowy Festiwal Paderewskiego.

11 listopada to idealna okazja, aby przypomnieć oraz zaprosić na niedzielę 15.11 i długą audycje poświęconą Paderewskiemu.

Zatem serdecznie zapraszamy na świąteczną odsłonę "Muzycznych rozmów" w listopadowe Święto Niepodległości.

***

"Muzycznych rozmów" będzie można posłuchać w środę (11 listopada) między godz. 6.00 a 7.00. Zapraszają Agnieszka Trzeciakiewicz i Paweł Sztompke.

Polecane