Sebastian Fabijański o kulisach gry w "Paniach Dulskich"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Sebastian Fabijański o kulisach gry w "Paniach Dulskich"
Sebastian Fabijański jako Zbyszko w "Paniach Dulskich" Foto: Marcin Makowski WFDiF/mat. prasowe dytrybutora

- Dulszczyzna jako zjawisko społeczne jest u nas silna i ponadczasowa - mówi Sebastian Fabijański, aktor grający Zbyszka w "Paniach Dulskich".

Posłuchaj

Sebastian Fabijański o kulisach gry w "Paniach Dulskich" (Fajny film/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Sebastian Fabijański opowiada w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim o swoim przygotowaniu do roli w najnowszym filmie Filipa Bajona. Obraz przenosi na duży ekran komedię "Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej z początku XX wieku.

- Zdałem sobie sprawę na przykład z tego, że nie mogę się poruszać w taki sposób, w jaki robię to na co dzień, ponieważ byłoby to w dużym kontraście do sposobu, w jaki ludzie poruszali się w tamtych czasach. Może jest to tylko zewnętrzny aspekt, ale wpływa na całą motorykę ciała i na to, co jest w głowie, na stronę emocjonalną - przekonuje aktor.

Fabijański mówi w "Fajnym filmie" o tym, w jaki sposób zmienił na potrzeby filmu Zbyszka stworzonego przez Gabrielę Zapolską, tłumaczy, dlaczego jego postać przynosi Dulskim szczęście albo nawet zbawienie i odkupienie ich win, a także opowiada o tym, jak dostał rolę w filmie, który od piątku 2 października można oglądać w kinach.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Sebastian Fabijański (aktor)
Data emisji:
30.01.2015
Godzina emisji: 10.45

fbi/iwo

Polecane