Dzień i Noc

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dzień i Noc
RDK z wizytą w Chinach!Foto: RDK

W całym kraju Noc Muzeów = moc atrakcji. Odwiedzamy Docs Against Gravity, odwiedzamy Targi Książki. Wyprawiamy się do Chin!

Zaczynamy, polecamy. Agnieszka Obszańska zaprasza do Wrocławia na 16 biennale sztuki mediów WRO 2015. Michał Nogaś wybrał książkę "Jadwiga Stańczakowa. Haiku". Tom zebranych tekstów, który oprócz przypomnienia wydanych w latach 90. - w niewielkim wówczas nakładzie - tomów Japońska wiśnia (1992) i Odwieczne drzewo (1995) zawiera niepublikowany, pochodzący z archiwum autorki, ostatni tom zapisów Kalejdoskop. Haiku europejskie. Publikacji towarzyszy zestaw wybranych tekstów zapisanych alfabetem Braille’a. Agnieszka Szydłowska przedstawia Warsaw Laptop Orchestra i zaprasza na dwa występy orkiestry podczas Nocy Muzeów. pierwszy o 18 w warszawskiej Zachęcie a drugi po 22 przed budynkiem ASP.

Tu można posłuchać całej audycji >>>

Noc Muzeów oczywiście w całej Polsce i mnóstwo wydarzeń - warto wyjść z domu :) Nasz telefoniczny skrót dzisiaj w całości poświęcony tej wspaniale rozwijającej się inicjatywie. Dzwonimy do Kolbuszowej, Wrocławia i Łodzi.

Odwiedzi nas Zuzanna Solakiewicz, autorka filmu "15 stron świata". "Nasz film jest próbą usłyszenia wzrokiem twórczości Eugeniusza Rudnika. Ten wybitny kompozytor i reżyser dźwięku, członek legendarnego Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia, rewolucjonizował pojęcie muzyki za pomocą pary nożyczek i taśmy magnetofonowej". To ambitny pomysł i bardzo dobry efekt, polecamy nie tylko fanom pana Eugeniusza.

"15 stron świata" jest jednym z filmów prezentowanych w ramach festiwalu Docs Against Gravity. Festiwal dobiega końca, dzisiaj wieczorem w Warszawie gala zamknięcia - poznamy laureatów konkursów. O festiwalu Ryszard Jaźwiński.

Najdalej wyprawimy się dzisiaj do Chin! Instytut Adama Mickiewicza organizuje polskie wydarzenia kulturalne w Chinach od 2009 roku, ale nigdy do tej pory na taką skalę jak to, co proponuje w tym roku. Cykl wystaw, koncertów, przedstawień teatralnych i pokazów filmowych daje zupełnie nowe spojrzenie na to, czym jest kultura polska. Od lutego do sierpnia polska sztuka pojawia się w najbardziej prestiżowych miejscach w Pekinie, Wuhanie, Tianjinie i Szanghaju. Z Chin wróciła właśnie Agnieszka Obszańska.

W kolejnym odcinku Najciekawszych Budynków Świata zwiedzamy Warszawę! I UWAGA !!! Zaczynamy konkursy o karnety na cały festiwal Open'er 2015!

do usłyszenia!

szydłowska&obszańska&nogaś

Polecane