Open'er 2015: znamy kolejnych wykonawców

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Open'er 2015: znamy kolejnych wykonawców
Duet Disclosure wystąpi na głównej scenie festiwalu Open'erFoto: mat. promocyjne

Elektroniczny duet ze specjalnym koncertem, rockowy kwartet z Londynu, niezwykle kreatywny producent i wyjątkowy projekt na polskiej scenie - oto nowi wykonawcy na Open’erze!

Posłuchaj

Open'er 2015: znamy kolejnych wykonawców (Program alternatywny/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Disclosure

Wydany w maju 2013 roku debiutancki album Disclosure zatytułowany "Settle" zadebiutował na szczycie UK Top 40, otrzymał entuzjastyczne recenzje, których dopełnieniem były czołowe miejsca w podsumowaniach roku oraz nominacje do Grammy i BRIT Awards. Howard i Guy Lawrence tworzą pierwszy od kilku lat elektroniczny live act, który popularnością zyskiwaną od momentu debiutu i pozycją na rynku dorównuje największym gwiazdom elektroniki lat 90. Disclosure śmiało rozpychają się pomiędzy najpopularniejszymi zespołami rockowymi i alternatywnymi, udanie zmierzając w stronę headlinerów wielu imprez. W tym roku wracają na Open'era ze specjalnym koncertem, jednym z kilku zaplanowanych na tegoroczny sezon festiwalowy.

The Vaccines

Choć data premiery nowej płyty The Vaccines nie została jeszcze potwierdzona, "English Graffiti" jest jednym z najbardziej oczekiwanych albumów na Wyspach, a nadchodząca trasa jest całkowicie wyprzedana. Muzycy zapewniają, że czeka nas spora zmiana brzmienia, w kontekście poprzednich płyt. The Vaccines zadebiutowali cztery lata temu albumem "What Did You Expect From The Vaccines?". Nim ta płyta trafiła na rynek, grupa zdążyła zebrać pochlebne recenzje za swoje single, zbudować potężną grupę fanów i w kilku plebiscytach zwyciężyć jako nadzieja roku lub najlepszy debiutant. Wraz z premierą płyty, także dzięki przychylności mediów, The Vaccines stali się czołowym zespołem drugiej fali rockowej rewolucji, która kilka lat wcześniej wyniosła na szczyt takie zespoły jak The Strokes czy Franz Ferdinand, co tylko potwierdzili drugim albumem "Come Of Age" i debiutem na szczycie brytyjskiej listy przebojów.

Kaytranada
Kaytranada to wyrastający na czołową postać gatunku młody producent z Montrealu, którego bezbłędne produkcje w ciągu kilku lat znalazły tysiące fanów, a ta grupa wciąż rośnie. Kaytranada potrafi jednego dnia podpisać kontrakt z wytwórnią XL, a kolejnego wypuścić całkowicie darmowy materiał z kilkunastoma produkcjami. Taki styl działania określa jego obecność na scenie od samego początku. Opublikowane własnym sumptem nagrania przeplatane są wydawnictwami w małych wytwórniach, a remiksy utworów takich gwiazd jak Beyoncé, Janet Jackson czy Pharrell Williams pojawiają się w jego katalogu obok remiksów dla JMSN czy BadBadNotGood. Jego styl porównuje się do nieodżałowanego J.Dilli i rzeczywiście, funkowy bas, huśtawki bębnów oraz wyczucie melodii budują perfekcyjną mieszankę elektroniki, hip hopu i r'n'b.

Nervy

Nervy to projekt, za którym stoją Agim Dżeljilji, Igor Pudło i Jan Młynarski. Agim i Igor komponowali już kilka lat temu, łącząc swoje muzyczne fascynacje. Kiedy do składu dołączył czołowy polski perkusista, Jan Młynarski, Nervy nabrały aktualnego kształtu. Ich imienny album, wydany pod koniec 2014 roku, jest połączeniem oryginalnych sampli, elektronicznych syntezatorów, żywych instrumentów dętych i oczywiście bębnów. Dokładnie takie brzmienie Nervy powtórzą na Alter Stage, występując z towarzyszeniem orkiestry dętej.

Open'er Festival odbedzie się w dnaich 1-4.07.2015 na lotnisku Gdynia-Kosakowo. Wystapią m.in. D'Angelo, Kendrick Lamar, Hozier, Swans, Alt-J, Django Django i Modest Mouse.

(mat. promocyjne/mk)

Polecane