Łanuszka śpiewa Cohena

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Łanuszka śpiewa Cohena
Michał Łanuszka na scenie w studiu TrójkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Michał Łanuszka nagrał płytę z utworami Leonarda Cohena. Jak w nowej wersji brzmi legendarny repertuar, sprawdziliśmy na żywo w Trójce.

Koncert Michała Łanuszki z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego odbył się w Trójce, w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w sobotę (24.01) o godz. 22.05. Gospodarzem koncertu w audycji "Mało Obiektywnie" był Mariusz Owczarek.

Płyta "Łanuszka / Cohen" to podróż przez świat męskich emocji... Miłość, tęsknota, pożądanie, czułość, namiętność. Słowem: kwintesencja męskiego romantyzmu, który dziś jest towarem deficytowym. Krążek Michała Łanuszki z piosenkami Leonarda Cohena w zupełnie nowych polskich przekładach autorstwa Michała Kuźmińskiego.

- Rozpoczynając pracę nad tą płytą nie przypuszczałem nawet jak intensywna emocjonalnie będzie to dla mnie podróż. Nie przypuszczałem, jak głęboko w sobie będę musiał poszukiwać emocji, czasem bardzo mrocznych i bolesnych, by te piosenki wypełnić prawdą. Nie przypuszczałem też, jak wiele się dowiem o samym sobie i jak wiele się o sobie samym nauczę. Każda z tych cohenowskich historii powoli stawała się też moją historią - tak o swojej płycie mówi Michał.

Wszystkie nowe tłumaczenia zostały w pełni zaakceptowane przez Mistrza Leonarda, a na krążku znajdują się piosenki zarówno te bardzo intymne w klimacie, jak "Jestem twój/I’m Your Man" czy "Chelsea Hotel #2", jak i zrealizowane z rozmachem przy wsparciu kwartetu smyczkowego wielkie cohenowskie przeboje, jak "Hallelujah" czy "Dla ciebie walc/Take this Walz". Wszystkie te utwory na żywo usłyszeliśmy w Trójce.

Naszych wcześniejszych koncertów słuchać można na moje.polskieradio.pl >>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

(mat. prasowe)

Polecane