Sztywny Pal Azji z debiutem w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Sztywny Pal Azji z debiutem w Trójce
Sztywny Pal Azji na koncercie w Trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej Foto: Jacek Konecki/PR

Pierwszy, historyczny skład Sztywnego Pala Azji! W studiu koncertowym Trójki grupa zaprezentowała program "Europa i Azja".

Sztywny Pal Azji wystąpił w studiu im. Agnieszki Osieckiej 30 listopada (niedziela) o godz. 20.05

"Europa i Azja" to tytuł debiutanckiego albumu rockowej grupy z Chrzanowa, która dużą popularnością cieszyła się na przełomie lat 80. i 90. Krążek ukazał się w 1987 roku, otwierał go utwór "Twoja imitacja", zamykał - największy bodaj hit grupy - "Wieża radości, wieża samotności", który szybko podbił Listę Przebojów Programu Trzeciego . W 2000 roku ukazała się reedycja tej płyty zawierająca dodatkowo cztery utwory z koncertu w Sieradzu w 1986 roku oraz niespełna godzinną ścieżkę multimedialną "Historia zespołu Sztywny Pal Azji".

Zespół Sztywny Pal Azji powstał na początku 1986 roku. Pierwszy sukces odniósł jeszcze w tym samym roku na festiwalu w Jarocinie - zakwalifikował się do "złotej dziesiątki", a piosenka "Nasze reggae" stała się nieoficjalnym hymnem imprezy. Grupa wystąpiła na legendarnym festiwalu również w latach 1987-89.

W ciągu kolejnego ćwierćwiecza zespół - którego skład znacząco ewoluował - wydał siedem płyt. 1 maja 2014 roku przebój  "Wieża radości, wieża samotności" uzyskał pierwsze miejsce w Polskim Topie Wszech Czasów radiowej Trójki. Dzień później Jarosław Kisiński zapowiedział trasę koncertową "Pierwszy skład zespołu Sztywny Pal Azji gra pierwszą płytę Europa i Azja". W lipcu ukazał się singiel promujący trasę zatytułowany "Na moim strychu".

Poza materiałem z debiutanckiej płyty na koncercie w Trójce można było usłyszeć również dwa premierowe utwory nagrane w tym historycznym składzie. Na płycie "Europa i Azja" nie było także "Łoża w kolorze czerwonym", a koncerty zwykle bez niego się nie odbywają.

Naszych wcześniejszych koncertów słuchać można na moje.polskieradio.pl >>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów z o wiele lepszą jakością dźwięku.

Polecane