Karim Martusewicz: Stopek nadal z nami jest
- Myślę o Stopce codziennie, a gdy jesteśmy w trasie, w zasadzie co chwilę go wspominamy. Był niezwykle dowcipną osobą - mówi Karim Martusewicz o Piotrze "Stopie" Żyżelewiczu.
Zespół Voo Voo w poprzednim składzie - z perkusistą Piotrem "Stopą" Żyżelewiczem (pierwszy z prawej)
Foto: Dąbrowski / oficjalna strona zespołu
- Stopka mówił, że 1 listopada to nie dzień zadumy, tylko imieniny każdego z nas. Dlatego zawsze powtarzał, że wszyscy powinniśmy tego dnia balangować. Podejrzewam, że tam, na górze, jest dziś niezła biba - mówi Karim Martusewicz.
Tych artystów już z nami nie ma... >>>
Perkusista Piotr "Stopa" Żyżelewicz zmarł w maju 2011 roku po tym, jak przeszedł udar mózgu. Miał 46 lat. Ze swoimi zespołami - a wśród nich były takie grupy jak Izrael, Armia, 2Tm 2,3 i Voo Voo - decydował o kształcie polskiej sceny rockowej. Ku jego pamięci Kartim Martusewicz wraz z zaprzyjaźnionymi muzykami nagrał niedawno piosenkę, do której słowa napisał Adam Nowak. Tak powstała przejmująca kompozycja "Stopa RIP", którą zaprezentowaliśmy w audycji.
Wspominaliśmy również zmarłych w tym roku: Wojciecha Kilara - wielkiego polskiego kompozytora, a także Malika Bendjelloula - reżysera nagrodzonego Oscarem filmu "Sugar Man".
Zapraszamy do wysłuchania dołączonych dźwięków.
Na audycję "Myśliwiecka 3/5/7" zapraszamy w każdą sobotę od godz. 16.05 do godz. 18.00.
(mk)