Nie żyje Barbara Podmiotko

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nie żyje Barbara Podmiotko
Ambasador Francji w Polsce Pierre Buhler w październiki 2012 roku wręczył wysokie francuskie odznaczenia czterem osobowościom polskiego życia publicznego. Wśród nich była odznaczona insygniami kawalera Sztuki i Literatury - Barbara PodmiotkoFoto: PAP/Rafał Guz

Dziennikarka Trójki, która od wielu lat przybliżała słuchaczom muzykę francuską, zmarła po długiej chorobie.

Posłuchaj

Nie żyje Barbara Podmiotko (Serwis informacyjny/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Barbara Podmiotko, z Trójką związana od 1977 roku, była autorką wielu programów poświęconych muzyce francuskiej. Od 1983 roku, z kilkuletnią przerwą, prowadziła znaną audycję "Pod dachami Paryża".

"Pod dachami Paryża" - słuchaj na moje.polskieradio.pl

Krystyna Czubówna, która przy tej audycji od lat współpracowała z Barbarą Podmiotko wspomina, że zawsze była ona profesjonalistką. - Za każdym razem przygotowana, do samego końca odpowiedzialna. Najważniejsze było to, że audycja musi być gotowa do emisji. Jeszcze przedwczoraj jej syn przywiózł mi płyty do kolejnej audycji, której ona już nie usłyszy... Do tego była niebywale skromnym człowiekiem, tacy się już dziś nie zdarzają - powiedziała Krystyna Czubówna.

Wieloletni współpracownik Barbary Podmiotko Paweł Sztompke wspominał, że miała ona wspaniały gust muzyczny. - Umiała przekazać to, co najważniejsze w muzyce i to, co interesowało słuchaczy, ale i dziennikarzy. Pamiętam ją jako osobę niezwykle życzliwą dla wszystkich, szanującą słuchaczy i szanującą pracę. Będzie nam bardzo brakowało jej podejścia do ludzi, ale i jej gustu muzycznego  - mówił dziennikarz Polskiego Radia.

Barbara Podmiotko w 2012 roku została uhonorowana najważniejszym francuskim, cywilnym  odznaczeniem dla obcokrajowców  - Orderem Sztuki i Literatury. Zasiadała m.in. w jury Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie i Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

(ei/kd)

Polecane