O minimalistycznych metodach na życie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
O  minimalistycznych metodach na życie
Foto: Glow Images/East News

Proponuję Państwu rozmowę o książce, o której mam wyjątkowo niejednoznaczną opinię. Ukazała się bowiem właśnie po polsku (w tłumaczeniu Maksymiliana Gutowskiego) "Książeczka minimalisty. Prosty przewodnik szczęśliwego człowieka", pióra amerykańskiego blogera Lea Babauty.

Być może idea przewodników, a już zwłaszcza prostych przewodników, jak być szczęśliwym, budzi mój żywiołowy sprzeciw. W każdym razie do wielu konkretnych porad autora mam ogromne wątpliwości.

Z drugiej jednak strony jest to ważne i chyba potrzebne wezwanie do tego, byśmy się wyrwali z zabiegania, nawału obowiązków, a także z okowów konsumpcjonizmu, który stoi za wieloma naszymi życiowymi decyzjami. Przy czym dodać należy, że konsumpcjonizm - narzucone z zewnątrz pragnienie posiadania, a raczej napędzana z zewnątrz frustracja, że się nie posiada (tego lub tamtego) - oddziałuje zarówno na bardzo bogatych, jak na dość ubogich.

O tej konkretnej propozycji, a także o innych minimalistycznych metodach na życie będziemy rozmawiać z Joanną Olekszyk z miesięcznika "Sens" oraz z Anną Mularczyk-Meyer, blogerką (prostyblog.com) i autorką przygotowywanej do druku książki "Minimalizm po polsku".

Na "Klub Trójki" zapraszamy w czwartek, 10 lipca, o godz. 21.05.

Jerzy Sosnowski i Sylwia Héjj

Polecane