Słucham: Wolność - "W pięciu smakach"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
 Słucham: Wolność - "W pięciu smakach"
Monika BrodkaFoto: mat. promocyjne

- Miała okres zdecydowanego buntu, kiedy wszyscy pytali ją o Żywiec i ludowe melodie. Próbowała się od tego odciąć, ale potem do tych korzeni wróciła pokazując, że ma pomysł na siebie - mówi o Monice Brodce Piotr Metz.

Posłuchaj

Piotr Metz i Monika Brodka o płycie "Granda" i piosence "W pięciu smakach" (Do południa/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

- Monika miała przyjemność lub nieprzyjemność brać udział w muzycznym programie castingowym. Mimo wszystko jest dla mnie jedyną osobą, która potrafiła poradzić sobie z ciężarem, który udział w takim programie powoduje - przekonuje Piotr Metz.

"Słucham: Wolność" - tu znajdziesz wszystkie odcinki cyklu Jana Niebudka >>>

- Nagrała dwie jak na polskie warunki niezłe płyty, ale to nie były jej płyty, powstały bowiem bez jej kontroli. W którymś momencie, mają już na koncie sukces sprzedażowy i kilka przebojów radiowych, postanowiła zresetować swoją karierę i zacząć nagrywać na własnych warunkach. To był bardzo odważny eksperyment - dodaje dziennikarz Trójki.

W 2010 roku Monika Brodka wydała trzecią krążek - "Granda". O powstawaniu tego albumu mówiła w Trójce. Ze wspomnianej płyty pochodzi m.in. utwór "W pięciu smakach", do której tekst napisał Radek Łukasiewicz z Pustek. Album wyprodukował ceniony dziś producent Bartek Dziedzic.

Historia pewnej płyty: "Granda" >>>

Na cykl "Słucham: Wolność" zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 9.20. Zakończy się specjalnym podsumowaniem 4 czerwca, czyli dokładnie w 25. rocznicę rozpoczęcia historycznych wyborów.

(mk)

Polecane