Riverside i nowe pokolenie muzyczne. Zobacz wideo!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Riverside i nowe pokolenie muzyczne. Zobacz wideo!
Mariusz Duda, wokalista zespołu Riverside podczas koncertu w TrójceFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Grupa Riverside zagrała swój pierwszy koncert w Trójce. Nie zabrakło najbardziej znanych utworów, ale i numerów z ostatniej płyty. Zespół rozpoczął w kwietniu "New Generation Tour 2014", ostatnią odsłonę trasy promującej rewelacyjnie przyjętą przez słuchaczy i krytyków piątą płytę "Shrine of New Generation Slaves”.

Transmisja koncertu ze studia im. Agnieszki Osieckiej na antenie Trójki odbyła się w niedzielę, 27 kwietnia, od godz. 20.05.

Audycja powstała we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.
Grupa Riverside powstała w 2001 roku w Warszawie. W skład zespołu wchodzą: basista i wokalista Mariusz Duda, gitarzysta Piotr Grudziński, perkusista Piotr Kozieradzki oraz klawiszowiec Michał Łapaj.

Zespół rozpoczął w kwietniu "New Generation Tour 2014", ostatnią odsłonę trasy promującej rewelacyjnie przyjętą przez słuchaczy i krytyków piątą płytę "Shrine of New Generation Slaves”.

"New Generation Tour” to najdłuższa trasa w historii zespołu. W ubiegłym roku Riverside dał w jej ramach ponad 80 występów na całym świecie, a w mijającym miesiącu wystąpił na koncertach w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii i Polsce. To już ostatnie koncerty klubowe w tym roku. Tym bardziej zapraszamy do oglądania i słuchania występu w Trójce.

Słuchaj koncertów w Trójce na moje.polskieradio.pl >>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

(ei, mat. prom., riversideband.pl)

Polecane