Strajk pielęgniarek - jest szansa na przełom?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Strajk pielęgniarek - jest szansa na przełom?
Przedstawicielki Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych pikietują, wyrażając wsparcie dla protestujących koleżanek w CZD w WarszawieFoto: PAP/Jakub Kamiński

W rozmowach strajkujących z pielęgniarek z Dyrekcją Centrum Zdrowia Dziecka i Ministrem Zdrowia trwa impas. Czy istnieje szansa na porozumienie? W audycji komentują tę sprawę zaproszeni przez Kuby Strzyczkowskiego eksperci.

Posłuchaj

Goście Kuby Strzyczkowskiego o sytuacji w Centrum Zdrowia Dziecka (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Dyrekcja Centrum zamknęła cztery oddziały, by przesunąć personel na inne. Pielęgniarkom zaproponowano zwiększenie wynagrodzenia o 250 zł brutto, ale panie oczekują 400 zł.

Czy inne związki zawodowe działające w służbie zdrowia solidaryzują się ze strajkującymi pielęgniarkami? Danuta Kądziołka - z Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" - mówi, że celem związku jest uzyskanie wzrostu wynagrodzeń nie tylko dla pielęgniarek. - Służba zdrowia to personel złożony z przedstawicieli różnych zawodów. Chcemy, żeby podwyżki miały charakter zrównoważony dla wszystkich grup - dodaje.

- Strajk i odejście od łóżka chorego jest najgorszym rozwiązaniem - twierdzi prof. Marian Zembala - kardiochirurg, były minister zdrowia. Czy jego zdaniem różnica między zarobkami lekarzy i pielęgniarek jest sprawiedliwa? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Stanisław Maćkowiak (Federacja Pacjentów Polskich), Katarzyna Lisowska (portal rynekzdrowia.pl), Renata Furman (Magazyn "Służba Zdrowia"), Robert Sapa (Zielonogórskie Porozumienie Lekarskie), Danuta Kądziołka (Krajowy Sekretariat Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność"), prof. Marian Zembala (kardiochirurg, były minister zdrowia)
Data emisji: 8.06.2016

mp


Polecane