Zespół

Beata  Michniewicz

Beata Michniewicz

Prowadzący

Koty i radio to moje dwie pasje. W radiu zarabiam, a zarobione pieniądze wydaję na koty (także na te, które pozbawione są miejsca na kolanach człowieka).

Do Trójki trafiłam w latach 80. jeszcze na studiach na UW. Zaczynałam jako reporterka dyżurna (cieknące krany, braki w zaopatrzeniu, itp.), potem przygotowywałam reportaże i audycje publicystyczne o różnorodnej tematyce (kultura, ekologia, obyczaje, sprawy społeczne). W satyrycznej audycji „Nie tylko dla Orłów” grałam m.in. Miłkę Elektriczną, pisałam też niektóre teksty.

W 1992 r. wymyśliłam i do tej pory realizuję konkurs „Srebrne Usta”.

Od kilkunastu lat prowadzę „Puls Trójki”, który kiedyś był debatą polityków lub ekspertów  z telefonicznym udziałem słuchaczy, teraz jest codzienną rozmową na aktualne tematy w popołudniowym paśmie „Zapraszamy do Trójki”. Od 2006 r. w każdą sobotę zapraszam polityków i publicystów na „Śniadanie w Trójce”. Jego goście podsumowują (czasem coś gwałtownie przełykając, bo śniadanie jest prawdziwe) wydarzenia mijającego tygodnia.

Tak jak kot, przywiązałam się do miejsca czyli Myśliwieckiej 3/5/7 i oczywiście do słuchaczy (bo wbrew obiegowej opinii, koty przywiązują się także do ludzi). Mam nadzieję, że z wzajemnością.


Napisz do mnie