Zespół

dr Joanna Neuhoff-Murawska

dr Joanna Neuhoff-Murawska

Prowadzący

W dzieciństwie marzyłam o karierze wokalistki i jako bardzo młoda dorosła osoba nawet przeżyłam kilka lat na scenie śpiewając szanty w zespole Zejman i Garkumpel.
Jednak ostatecznie wybrałam ścieżkę naukową. Zostałam dietetykiem i od czternastu lat współpracuję z Centrum Zdrowia Dziecka. Zajmuję się problemami zdrowotnymi dzieci otyłych, moim chlebem powszednim jest terapia insulinooporności, nadciśnienia tętniczego i wysokiego stężenia cholesterolu u moich młodych pacjentów.

Po wielu latach zastanawiania się, jak zachęcić moich podopiecznych do zdrowej diety zdjęłam biały kitel i postanowiłam robić to w zupełnie nowy sposób. Zaczęłam pisać dla dzieci książki popularnonaukowe, wraz z moim mężem Zbyszkiem Murawskim piosenki o chlebie razowym i wodzie, a w Polskim Radiu Dzieciom codziennie namawiam maluchy do porcji warzyw i owoców jako dr Witaminka. Towarzyszy mi mój syn Grześ (9 lat).

W audycji "Strefa Rodzica" na antenie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom, moimi gośćmi są m.in. lekarze i inni specjaliści z zakresu ochrony zdrowia. Razem przekazujemy swoją wiedzę.

Napisz do mnie