Podcasty
Radio
Kanały internetowe
Historia
Serwisy historyczne
Radiowe Centrum Kultury Ludowej
Studio reportażu i dokumentu Polskiego radia
Teatr Polskiego Radia w Warszawie
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie
Lektury do słuchania
Ramówka
Częstotliwości
Sklep
Szkolenia
Akademia radiowa
2023-09-18
Na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie można obejrzeć wystawę "Nie tylko Siwiec" przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej. Składają się na nią materiały związane z polskimi protestami przeciwko inwazji wojsk Układu Warszawskiego (w tym Ludowego Wojska Polskiego) na Czechosłowację w sierpniu 1968 r. oraz akty solidarności z Czechami i Słowakami.
Trójka do trzeciej
2023-09-08
W Pradze pod pomnikiem Ryszarda Siwca, który podpalił się w 1968 roku w Warszawie w proteście przeciwko inwazji na Czechosłowację, złożono w piątek kwiaty. Na pobliskim placu otwarto wystawę obrazującą bohaterów innych protestów w Polsce przeciwko okupacji Czechosłowacji przez wojska Układu Warszawskiego.
Ryszard Siwiec, filozof, księgowy, żołnierz Armii Krajowej, dokonał samospalenia w akcie protestu przeciwko inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację.
Strona główna
2022-11-04
W czeskiej Pradze odsłonięto mural upamiętniający Ryszarda Siwca. 8 września 1968 roku księgowy z Przemyśla, żołnierz Armii Krajowej, dokonał samospalenia w trakcie uroczystości dożynkowych na warszawskim Stadionie Dziesięciolecia. Był to protest przeciwko inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację.
Świat
2022-09-12
W Pradze uczczono pamięć o Ryszardzie Siwcu w 54. rocznicę jego śmierci. We wrześniu 1968 roku Ryszard Siwiec dokonał samospalenia podczas uroczystości dożynkowych na warszawskim Stadionie Dziesięciolecia. Zaprotestował w ten sposób przeciwko inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację.
W czeskiej Pradze zostanie dziś uczczona pamięć o Ryszardzie Siwcu w 54. rocznicę jego śmierci. We wrześniu 1968 roku Ryszard Siwiec dokonał samospalenia podczas uroczystości dożynkowych na warszawskim Stadionie Dziesięciolecia. Zaprotestował w ten sposób przeciwko inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację.
2021-09-08
Jego dramatyczny czyn był protestem przeciwko inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację, w której wzięły udział także polskie jednostki.
z 0