"Ewelina Waleczna": uczę się powoli wracać do życia

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Ewelina Waleczna": uczę się powoli wracać do życia
- Nie wyobrażam sobie, że mogłabym robić coś innego. Lubię to, co robię. Dzięki temu spotkam się z różnymi ludźmi, z różnymi historiami - opowiada Ewelina Lis, która walczy o powrót do pracy w Radiu Wrocław po wypadkuFoto: archiwum prywatne Eweliny Lis

- Pierwszy sms po wypadku wysłałam do kolegi z pracy, żeby wziął za mnie dyżur następnego dnia, bo miałam lekką kolizję - opowiada nasza koleżanka z Radia Wrocław, 25-letnia Ewelina Lis, która od ponad roku walczy o powrót do samodzielności po wypadku.

Posłuchaj

"Ewelina Waleczna": uczę się powoli wracać do życia (Reportaż/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Z telefonem do mamy zwlekała, czekając aż sytuacja się wyjaśni. – Co jej miałam powiedzieć, że miałam wypadek, ale nic mi nie jest, tylko nie mogę ruszać nogami i nie wiem ile ta sytuacja potrwa? - wspomina.

Po ponad rocznej rehabilitacji Ewelina porusza się sama, wspierając się na kijach, choć równoczesne stawianie kroków i rozmawianie stanowi dla niej duże wyzwanie. Żeby sprawdzić swoje możliwości udało się jej już wybrać się do galerii handlowej, dzięki temu zobaczyła ile sama może przejść, nie na bieżni, ale w normalnym, codziennym życiu do którego chce wrócić. "Ewelina Waleczna" wciąż się uśmiecha i walczy o każdy kolejny krok.

Posłuchaj innych Trójkowych reportaży >>>

/

W lipcu ubiegłego roku miała tragiczny wypadek na autostradzie A4. Jej auto po zderzeniu uderzyło w barierkę, a następnie kilkakrotnie koziołkowało spadając ze skarpy. Ewelina wypadła z samochodu. Efektem wypadku było między innymi złamanie kręgosłupa. Refundowana rehabilitacja dawno się już skończyła. Skończyły się też pieniądze na prywatne leczenie.

Po szpitalach w Opolu i we Wrocławiu Ewelina trafiła do Krakowa. Tam pod opieką fachowców stawia kolejne niepewne kroki. Niecierpliwie czekamy, kiedy przyjdzie do nas... na własnych nogach. Miejsce w Radiu Wrocław wciąż na nią czeka. Chce być samodzielna... na razie jednak potrzebuje naszej pomocy. Jedyną szansą na powrót do pełnej sprawności jest specjalistyczna, wielomiesięczna rehabilitacja. Jednak miesięczny koszt terapii to około 9 tysięcy złotych.

Reportaż na moje.polskieradio.pl - słuchaj kiedy chcesz>>>

Wszyscy, którzy chcą pomóc Ewelinie Lis stanąć pewnie na nogach mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych "Amber" - koniecznie z dopiskiem "Lis Ewelina" . "Amber - Fundacja Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych, ul. Duńska 1, 91-204 Łódź, KRS:0000311677"

Deutsche Bank PBC S.A. Oddział w Łodzi NUMER KONTA: 05 1910 1048 2251 0123 2398 0002 OPIS PRZELEWU: Lis Ewelina.

Reportaż "Ewelina Waleczna" przygotowała Elżbieta Osowicz.

"Reportaży" na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 18.15.

(gs)

Polecane