"Raj: nadzieja" - Ulrich Seidl zamyka filmowy tryptyk

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Raj: nadzieja" - Ulrich Seidl zamyka filmowy tryptyk
Kadr z filmu "Raj: nadzieja" Foto: materiały prasowe/ Against Gravity

Tak jak w poprzednich dwóch częściach "Raju", Ulrich Seidl pokazuje głębokie pragnienie miłości i poczucia bezpieczeństwa, tym razem na przykładzie wchodzącej w życie samotnej nastolatki.

Posłuchaj

Artur Liebhart mówi o filmie "Raj: nadzieja", Ewa Puszczyńska o "Idzie", a Marta Nieradkiewicz o "Płynących wieżowcach" (Trójkowo, filmowo)
+
Dodaj do playlisty
+

"Raj: nadzieja" to trzecia (po "Raj: miłość" i "Raj: wiara") część filmowej trylogii o cnotach chrześcijańskich (miłość, wiara, nadzieja) Ulricha Seidla, którą scala tytuł "Raj", zainspirowana sztuką teatralną Odona von Horvatha "Faith, Hope and Charity" z 1932 roku.
Trzynastoletnia Melanie spędza wakacje w austriackich Górach Wechsel na obozie dla otyłych nastolatek. Jej matka Teresa (bohaterka pierwszej części trylogii "Raj: miłość”) wyjechała do Kenii w poszukiwaniu "beach boysów”, a dewocyjnie wierząca ciotka Anna Maria (bohaterka drugiej części trylogii "Raj: wiara") szerzy katolicyzm chodząc z misją po domach. Pod opieką wytatuowanego trenera i smukłego dietetyka Melanie stara się zrzucić zbędne kilogramy.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz  "Trójkowo, filmowo" >>>
- Okazuje się jednak, że zrzucanie zbędnych kilogramów to wcale nie jest to, co najbardziej zajmuje tych młodych ludzi. Melanie nawiązuje tam wiele, bardzo ciekawych relacji – mówił w audycji "Trójkowo, filmowo” Artur Liebhart, z firmy Against Gravity – polskiego dystrybutora filmu.

Gość Trójki zachęcał także do udziału w programie edukacyjnym Akademia PLANETE+ DOC. Ma to być rodzaj edukacji filmowej, silnie powiązanej ze zmieniającą się rzeczywistością. W tym celu z repertuaru festiwalu PLANETE+ DOC zostały wybrane filmy, które wpisują się w program szkolny, uniwersytecki lub stanowią jego uzupełnienie o szeroko pojętą współczesność.
Zapraszamy do wysłuchania całej audycji Ryszarda Jaźwińskiego, w której gośćmi byli także: producentka filmu "Ida" Ewa Puszczyńska, a także nagrodzona na festiwalu w Gdyni Marta Nieradkiewicz, która zagrała rolę drugoplanową w filmie "Płynące wieżowce".  
"Trójkowo, filmowo" na antenie Trójki w każdą niedzielę tuż po godz. 14.00. (ei)

Polecane