Jacek Bończyk: coraz częściej się zatrzymuję

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jacek Bończyk: coraz częściej się zatrzymuję
Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

9 września ukaże się 9. płyta artysty. Na "Resume z wątkiem kosmicznym" znajdą się utwory m.in. Edwarda Stachury i Grzegorza Ciechowskiego, a także autorskie piosenki Jacka Bończyka.

Posłuchaj

Jacek Bończyk: coraz częściej się zatrzymuję (Markomania/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Jak mówił gość Marka Niedźwieckiego, nadchodzący album to ukłon w stronę mistrzów, ludzi, którzy go ukształtowali poprzez swoją twórczość. Na płycie nie zabraknie także utworów Wojciecha Młynarskiego. To postać szczególnie ważna dla Jacka Bończyka, dyrektora artystycznego Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego, którego pierwszy edycja odbędzie się w dniach 21-22 września w sopockiej Zatoce Sztuki. Trójka jest patronem wydarzenia.

Gość "Markomanii" mówił także o spokoju, jaki uzyskuje dzięki świadomości, że jesteśmy tylko mały trybikiem w wielkiej machinie świata. - Łatwiej mi funkcjonować ze świadomością, że świat się nie zawali, jeśli mój trybik nie zatrybi - mówi Jacek Bończyk. - Niezależnie od tego, że dużo pracuję, bo to lubię,  wymykam się i wypadam na parę dni, bo jest to niezwykle ważne i cenne - dodaje.

Artysta wystąpił w Trójce z programem "Mój Staszewski", w którym sięga po repertuar Stanisława Staszewskiego, przedstawiciela undergroundu lat 60. Program ten jest hołdem złożonym, porównywanemu do Georgesa Brassensa, polskiemu bardowi.

"Mój Staszewski" - zobacz galerię zdjęć>>>

"Mój Staszewski" Jacka Bończyka - obejrzyj koncert!>>>

Artystę będzie można zobaczyć wkrótce w spektaklu "Całujcie mnie wszyscy w odbiornik" w warszawskim teatrze Roma. O zrealizowaniu jakiego musicalu marzy Jacek Bończyk? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Marka Niedźwieckiego.

Na "Markomanię" zapraszamy w każdą sobotę o godz. 10.00.

Polecane