"Fest Program", czyli festiwale i koncerty!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Fest Program", czyli festiwale i koncerty!
marokański taniec Addal / 2013.brafestival.plFoto: aut.Sławek Przerwa

W dzisiejszym wydaniu programu próbujemy podsumować wrocławski Brave Festival, zapowiadamy święto muzyki w Katowicach oraz zapraszamy na pierwszy w Polsce koncert zespołu Atoms For Peace!

Oto nasz plan na dzisiejsze wydanie Fest Programu:

1. Wrocław - od kilku dni Agnieszka Obszańska uczestniczy w znakomitym Brave Festival 2013! Dzisiaj kolejne spotkanie ze światem, który organizatorzy opisują w ten sposób: "Brave Festival” – festiwal ludzi odważnych, ludzi, którzy mówią skąd pochodzą, jakie są ich wartości, jaka jest ich tradycja, duchowość. To festiwal nie o dziełach sztuki, ale o sztuce, dzięki której można ocalić i ochronić tysiące zapomnianych, porzuconych, osamotnionych kultur i ludzi. Musieliśmy stworzyć festiwal przeciwko wypędzaniu ludzi z ich własnej kultury, z ich własnej wrażliwości; festiwal o świecie, który umiera, odchodzi i zginie, jeśli nie zrobimy czegoś, aby ten proces choć trochę powstrzymać."

2. Katowice- początek sierpnia to OFF Festival! W programie szansa na wygranie podwójnego karnetu na cały festiwal! Na OFF-ie nie tylko muzyka, organizatorzy donoszą : "Sztuki wizualne obecne są na OFF Festivalu od początku – ale w tym roku przygotowaliśmy dla was wyjątkowo silną reprezentację tego, co we współczesnym malarstwie najlepsze. Obejmująca teren całego festiwalu wystawa prac z kolekcji Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie. Na festiwalu zostanie pokazanych kilkanaście prac z obejmującej kilka tysięcy dzieł kolekcji. Zobaczymy obrazy m.in. Charlotte Beaudry, Rafała Bujnowskiego, Edwarda Dwurnika, Marcina Maciejowskiego i Wilhelma Sasnala.
3. Poznań - 20 lipca - pierwszy polski koncert Atoms For Peace! Mamy zaproszenia do oddania w dobre ręce!

Uwaga! W najbliższą niedzielę w programie WOK (Wszystko o Kulturze, TVP2) fragmenty mojego wywiadu z Thomem Yorkiem! Nie wiem, jak to zmontowano, więc wszyscy będziemy mieli niespodziankę.

Do usłyszenia w piątek 12 lipca o godz. 13.05!

Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska. Na pokładzie także Jan Niebudek!

Polecane