Czekoladowy orzeł sprzedany za 35 tysięcy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czekoladowy orzeł sprzedany za 35 tysięcy
Foto: Andrzej Bołdaniuk

W aukcji na rzecz Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego dla dzieci w Piszkowicach najbardziej zdeterminowana okazała się Pani Iwona, która będzie nową właścicielką orła.

Posłuchaj

Janusz Profus opowiada na czym polega wyjątkowość czekoladowego orła (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
+
Dodaj do playlisty
+

Na licytację trafił dwumetrowy orzeł z białej czekolady, przygotowany z okazji akcji społecznej "Orzeł może". Jak mówił na antenie Trójki twórca rzeźby Janusz Profus, chociaż ma on za sobą wiele ogromnych łakoci, czekoladowa podobizna ptaka była sporym wyzwaniem. - Na moim koncie jest m.in. Adam Małysz z czekolady, robiłem też domek z piernika o wadze 4,5 tony, czy wielki tort ślubny ważący prawie 4 tony. Orzeł miał być biały, jak bielik, stąd biała czekolada na wykonanie ptaka i gorzka jako skała, czyli podstawa dla orła. Rozpiętość skrzydeł rzeźby to 2 m 20 cm, dlatego skrzydła mają dodatkową konstrukcję. Natomiast cała reszta to już tylko czekolada. W sumie 320 kg czekolady - mówił Maestro Czekolady z firmy Wedel, Janusz Profus.

Cena wywoławcza orła wynosiła 500 zł. Już pierwsza propozycja znacznie ją przebiła. Pan Marek zaproponował 5 tys. zł, jednak szybko pokonali go kolejni słuchacze, a propozycje wyraźnie przebijały poprzednie: 10 tys. zł, 13 tys. zł, 17 tys. zł, 25 tys. zł... Pani Iwona, która w finale walczyła z Panem Markiem, zaproponowała ostatecznie 35 tys. zł. I tym sposobem wygrała licytację.

Co teraz stanie się z orłem? - Nie wiem jeszcze, ale się nie zmarnuje, dużo dzieci będzie miało z niego przyjemność - zapowiedziała słuchaczka.

Fot.:
Fot.: Andrzej Bołdaniuk

Zakład Leczniczo-Opiekuńczy w Piszkowicach opiekuje się ciężko chorymi dziećmi, najczęściej porzuconymi tuż po urodzeniu. Ich stan zdrowia nie pozwala na funkcjonowanie bez długoterminowego specjalistycznego nadzoru medycznego, wiele z nich wymaga żywienia dojelitowego, wspomagania oddychania i krążenia oraz całodobowej opieki.

Do Piszkowic wybrał się dziennikarz Programu 3, Marcin Gutowski , który przygotował dla słuchaczy relacje i materiały reporterskie na temat placówki. Zapraszamy do wysłuchania materiałów. Znaleźć je można TU.

 

Cały dochód z aukcji zostanie przeznaczony na rehabilitację i leczenie ciężko chorych dzieci w Zakładzie Leczniczo-Opiekuńczym prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej w Piszkowicach ( zlopiszkowice.ovh.org ). Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem licytacji.

Dwumetrowy orzeł z białej czekolady, ufundowany przez firmę E. Wedel, został przygotowany specjalnie na inaugurację akcji społecznej "Orzeł może" . Po raz pierwszy został uroczyście zaprezentowany podczas happeningu na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie 2 maja 2013 roku, a następnie wystawiony został w siedzibie Programu 3.

W ramach akcji społecznej "Orzeł może" Trójka i "Gazeta Wyborcza" w swoich audycjach i artykułach zachęcają Polaków do optymizmu, uśmiechu na co dzień i większej pewności siebie. W rozmowach z wybitnymi Polakami przypominają polskie sukcesy, sylwetki słynnych rodaków, interesujące inicjatywy młodych ludzi i akcje społeczne, promujące polskość i optymistyczny patriotyzm. Akcja potrwa do 4 czerwca.

Polecane