Poznań wzorowo zebrał ulotki "Orzeł może"
2013-05-01, 11:05 | aktualizacja 2013-08-12, 12:08
2 maja w samo południe nad Poznaniem zrzucone zostały kolorowe ulotki promujące wielką akcję społeczną "Orzeł może". - Poznaniacy ekspresowo zebrali ulotki, które równie szybko wymienili na nagrody - relacjonował Łukasz Karusta.
Posłuchaj
W ramach inauguracji wielkiej akcji społecznej Trójki i "Gazety Wyborczej" "Orzeł może" ulotki pojawiły się w okolicy Jeziora Maltańskiego. Były to materiały promujące akcję i zawierające żartobliwe, patriotyczne wierszyki.
- Spadające ulotki to był niesamowity widok. Nie spodziewałem się też, że one tak ekspresowo znikną. Niektórzy łowili nawet z wody te, które tam wpadły. Jednak poznański porządek to jest to – relacjonował wysłannik Trójki. Łukasz Karusta dodał, że równie szybko i sprawnie udało się wymienić ulotki na Trójkowe gadżety.
Natomiast Kuba Witkowski leciał helikopterem, z którego zrzucone były ulotki. – Wszystko wyglądało bardzo majestatycznie, udało nam się zrzucić materiały w czterech podejściach. W sumie było to 400 tys. ulotek, a leciały dwie maszyny Mi-2. Na pokładzie było po dwóch pilotów i tzw. techniczny członek załogi, który w tym przypadku właśnie rozrzucał ulotki – opowiadał Kuba Witkowski.
Słuchacze i czytelnicy, którzy zebrali najwięcej ulotek, mogli wziąć udział w konkursie z nagrodami . "Punkt zwrotny" ulotek został uruchomiony w namiocie "Gazety Wyborczej" przy mecie toru regatowego nad Jeziorem Maltańskim i będzie czynny w godz. 12.00 - 17.00.
"Orzeł może" zawitał 2 maja także do Wrocławia , Krakowa i Warszawy .
W zależności od wagi przyniesionych ulotek, Trójka nagradza uczestników zabawy swoimi gadżetami. 133 zdobywców największej ilości ulotek otrzyma specjalnie zaprojektowane, designerskie zegarki z orłem. Aby ułatwić mieszkańcom zbieranie, torby na ulotki można było odebrać w "punktach zwrotnych".
Poza tym Biuro Prezydenta Poznania rozdawało mieszkańcom flagi. Od 11.00 nad jeziorem Malta ponad tysiąc flag wydali pracownicy Urzędu Miasta i uczniowie 30 LO w Poznaniu. Tego dnia można zwiedzić poznański Rezerwat Archeologiczny Genius Loci na Ostrowie Tumskim za połowę ceny.
2 i 3 maja Stadion Miejski w Poznaniu zabłyśnie barwami biało-czerwonymi. Podświetlenie włączone zostanie około godz. 18.00.
W ramach akcji "Orzeł może" zostanie m.in. zaprojektowana "Wspólna Metka". Od 2 do 26 maja na stronie orzelmoze.pl i za pomocą aplikacji na facebookowym profilu Trójki, można wybrać trzy spośród 15 najlepiej opisujących nas – Polaków zalet. W ten sposób zostanie wygenerowana osobista metka z określonym składem procentowym cech każdej osoby. Metkę nr 1 stworzył Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski a metkę nr 2 Pierwsza Dama, Małżonka Pana Prezydenta, Pani Anna Komorowska.
Trzy najczęściej wybierane przez użytkowników zalety trafią do "Wspólnej Metki", która będzie zaprezentowana 4 czerwca, w dniu zakończenia akcji.