Rejs Kuby otrzymał honorowe wyróżnienie "Rejs Roku 2012"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rejs Kuby otrzymał honorowe wyróżnienie "Rejs Roku 2012"
Kuba na jachcie Delphia Trójka. Widok na wyspę Gwadelupa, gdzie redaktor Strzyczkowski zakończył rejs.Foto: fot. M. Łukawski/PR

8 marca odbędzie się uroczystość wręczenia najwyższych polskich trofeów w żeglarstwie morskim - Nagród Honorowych "REJS ROKU 2012 – SREBRNY SEKSTANT". Jednym z laureatów jest redaktor Trójki - Kuba Strzyczkowski.

Posłuchaj

Kuba Strzyczkowski wyróżniony
+
Dodaj do playlisty
+

To już 43. edycja tych prestiżowych wyróżnień. Uroczystość organizowana jest tradycyjnie na początku marca na pamiątkę pierwszego przejścia trawersu Przylądka Horn pod polską banderą – dokonał tego "Dar Pomorza" – nocą z 1 na 2 marca 1937 roku.

Nagrodę główną - za rejs dookoła świata - otrzymał kpt. Tomasz Cichocki, a spośród kilku rejsów z pokonaniem Atlantyku, Jury wyróżniło samotny transatlantycki przelot  red. Kuby Strzyczkowskiego na jachcie "Delphia Trójka".

Zapraszamy na stronę Rejsu Kuby >>>

Samotny rejs Kuby Strzyczkowskiego przez Atlantyk rozpoczął się 14 listopada w Las Palmas. Dziennikarz płynął na specjalnie przygotowanym dla niego jachcie typu Delphia 40.3 o imieniu "Delphia - Trójka". Cały rejs był szczegółowo relacjonowany, żeglarz codziennie łączył się z Trójką. - To pierwszy przypadek w historii Polskiego Radia - mówił Trójkowy wilk morski, gdy po 24 dniach rejsu zszedł na ląd.

Fundatorem nagrody SREBRNY SEKSTANT jest Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Fundacja Gdańska. Partnerzy: Polski Związek Żeglarski, Akademia Marynarki Wojennej. Patronem medialnym wydarzenia jest Radio Gdańsk.

Nagrody zostaną wręczone 8 marca 2013 roku o godz. 18.00 w gdańskim Dworze Artusa.

 

Samotny rejs Kuby Strzyczkowskiego został także nominowany do nagrody Travelery 2012. Laureatów poznamy w maju.

Polecane