Rejs Kuby nominowany do nagrody Travelery 2012

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rejs Kuby nominowany do nagrody Travelery 2012
Kuba Strzyczkowski na pokładzie jachtu Delphia TrójkaFoto: Marcin Łukawski/Polskie Radio

Samotny rejs Kuby Strzyczkowskiego przez Atlantyk z okazji 50-lecia Trójki jest nominowany do nagrody Travelery National Geographic w kategorii Podróż roku.

W uzasadnieniu nominacji można przeczytać:

"Znany dziennikarz radiowy, wcześniej żeglujący głównie po Mazurach, przepłynął ocean szlakiem wypraw Kolumba. Nie korzystał z publicznych funduszy. Na koniec rejsu powiedział: 'Nie ścigałem się z nikim, tylko starałem się spełnić marzenie swoje i innych. Udało się'. Trudno o lepszą promocję żeglarstwa" - czytamy w uzasadnieniu.

Zapraszamy na stronę Rejsu Kuby.

Rejs Kuby Strzyczkowskiego został nominowany do Travelera w kategorii Podróż Roku. Zaszczytu tego dostępują podróżnicy docenieni "za realizację niestandardowej wyprawy, która była czymś więcej niż tylko przemierzaniem przestrzeni geograficznej".

Czytelnicy miesięcznika "National Geographic" wybiorą laureatów w głosowaniu SMS-owym, które potrwa do 28 kwietnia 2013 roku. Aby oddać głos na Kubę Strzyczkowskiego w plebiscycie, należy wysłać SMS o treści: TR.wybieram.A3 pod numer 71001.

Samotny rejs Kuby Strzyczkowskiego przez Atlantyk rozpoczął się 14 listopada w Las Palmas. Dziennikarz płynął na specjalnie przygotowanym dla niego jachcie typu Delphia 40.3 o imieniu "Delphia - Trójka". Cały rejs był szczegółowo relacjonowany, żeglarz codziennie łączył się z Trójką. - To pierwszy przypadek w historii Polskiego Radia - mówił Trójkowy wilk morski, gdy po 24 dniach rejsu zszedł na ląd.

Więcej informacji o konkursie oraz pozostałych nominowanych w tej i innych kategoriach znajdą Państwo tu.

Polecane