Gala Finałowa Szlachetnej Paczki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Gala Finałowa Szlachetnej Paczki
Foto: Leszek Ogrodnik

W piątek, 18 stycznia, odbędzie się Gala Finałowa Szlachetnej Paczki. W warszawskim Klubie Stodoła organizatorzy podsumują XII edycję Szlachetnej Paczki.

Wśród zaproszonych gości znajdą się ludzie świata biznesu, mediów, dziennikarze oraz wielu artystów i sportowców, a także ludzi bezpośrednio zaangażowani w realizację przedsięwzięcia. W akcji uczestniczyła także Trójka.

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy, realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy, by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.

Tylko w tym roku Szlachetna Paczka dotarła do 13 230 rodzin w potrzebie. W przygotowanie paczek zaangażowało się 225 tys. darczyńców (średnio 17 osób  przygotowywało paczkę dla jednej rodziny). Wśród nich byli m. in. prezydent Bronisław Komorowski z żoną Anną, piłkarze Borussi Dortmund - Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek, olimpijczycy - Adrian Zieliński i Natalia Partyka, wielu artystów i sportowców. 

Gali Finałowa Szlachetnej Paczki: 18 stycznia 2013 roku.

Polecane