10 słów, które tworzą Święta

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
10 słów, które tworzą Święta
Foto: sxc.hu

W Boże Narodzenie wraz z gośćmi Trójki stworzyliśmy listę słów, które sprawiają, że rozmowy przy świątecznym stole są wyjątkowe. Zapraszamy do wysłuchania dziesięciu niezwykłych opowieści.

Posłuchaj

Adam Nowak: rodzina i nieopresyjne występy, czyli kolęda za prezent
+
Dodaj do playlisty
+

Boże Narodzenie to czas spotkań i rozmów, najczęściej przy świątecznym stole. Padają wtedy często te najważniejsze słowa. We wtorek w Trójce próbowaliśmy stworzyć ich listę.

Pomogli nam w tym goście: Mamadou Diouf, Adam Nowak, Draginja Nadażdin, Wojciech Tochman, profesor Janina Stępińska, Hubert "Spięty" Dobaczewski, Urszula Dudziak, Ania Rusowicz, Joanna Kołaczkowska i Krystyna Kofta, z którymi rozmawiali: Gabriela Darmetko, Natalia Grzeszczyk i Jan Niebudek.

Na wspólnie stworzonej liście znalazły się słowa: RODZINA, TĘSKNOTA, ROZMOWA, PODRÓŻ, ŻYCZENIA, SPACER, GOŚĆ, SPOTKANIE, STÓŁ i PREZENT. Dlaczego do prawdziwej rozmowy trzeba dorosnąć?, jak wygląda rodzinne kolędowanie w muzycznym domu lidera Raz Dwa Trzy? i jak prezentuje się ranking świątecznych życzeń? Zapraszamy do wysłuchania opowieści o słowach, które tworzą Święta!

Specjalne wydanie "Do południa" prowadził Michał Nogaś

Polecane