Druga licytacja (14 grudnia 2012 r.): zebraliśmy ponad 114 000 zł!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Druga licytacja (14 grudnia 2012 r.): zebraliśmy ponad 114 000 zł!
Tegoroczna akcja charytatywna Trójki przebiega pod hasłem Święta bez granic

Dochód z akcji "Święta bez granic" będzie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz budowy studni i ujęć wodnych w Somalii i Sudanie Południowym. Łącznie w zeszły piątek zebraliśmy ponad 144 tysiące złotych.

Posłuchaj

Janina Ochojska opowiada o możliwości wybrania imienia (dowolnego!) dla studni
+
Dodaj do playlisty
+

/

Szczegółowe informacje na temat licytowanych przedmiotów na stronie akcji swietabezgranic.pl<<<

14 grudnia najdrożej wyceniony został zestaw od Kuby Błaszczykowskiego, zawierający koszulkę klubową z podpisami piłkarzy Borussii Dortmund (w tym Roberta Lewandowskiego i Łukasza Piszczka), piłkę klubową z autografami polskiego tercetu, grę FIFA 13 oraz Pajacyka Polskiej Akcji Humanitarnej w stroju reprezentacji Polski. Wszystko opatrzone autografem kapitana kadry narodowej. Zestaw powędrował do Słuchacza Trójki za 28 tysięcy złotych.

/

Zlicytowano także możliwość nadania imienia dwóch studni w Sudanie Południowym - za 11 tysięcy złotych i 27,5 tysiąca złotych.

Za naciąg na bęben od Anny Marii Jopek, z podpisami wokalistki i jej zespołu, Słuchacz zapłacił 7,5 tysiąca złotych.

/

Keyboard Grzegorza Turnaua został zlicytowany za 7100 złotych, a kolekcjonerska fotografia pt. "Podwójny portret Leszka Możdżera", autorstwa Przemka Krzakiewicza, została sprzedana za 5000 zł.

 

/

Za grafikę "Pieprzona młodość" Wilhelma Sasnala Słuchacz zadeklarował 21 000 zł oraz opłacony mandat za złe parkowanie Marka Wałkuskiego za 4000 zł.

Dodatkowo Słuchacz zaproponował 3 000 zł za wiersz wyrecytowany przez popularną Helen i nagrany na płytę CD.
Łącznie z licytacji zebraliśmy więc 114 100 złotych. Udało się też zebrać ponad 30 000 zł za sms-y o treści "POMOC".  

Podczas pierwszej licytacji Markowi Wałkuskiemu i Marcinowi Łukawskiemu udało się zebrać 110 665 zł (czytaj więcej o pierwszej licytacji). Ostatnia aukcja na antenie Trójki w ramach tegorocznej akcji "Święta bez granic" odbędzie się w piątek, 21 grudnia i poprowadzi ją Kuba Strzyczkowski.

 

"Święta bez granic" to akcja charytatywna organizowana przez Trójkę oraz Polską Akcję Humanitarną . Naszym celem jest zebranie funduszy niezbędnych do wybudowania studni w Somalii oraz Sudanie Południowym.

Reporter Trójki Marcin Pośpiech przygotował cykl materiałów o wodzie, a mówiąc bardziej precyzyjnie - o braku wody, walce o porcję tej zdatnej do picia, o tym, jak przeżyć, odliczając każdą – dosłownie - kroplę. Zapraszamy do słuchania>>>

Polecane