Jest szansa dla LOT-u

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jest szansa dla LOT-u
Boeing 787 Dreamliner w barwach LOTFoto: lot.com.pl/materiały promocyjne

Za fatalną sytuację finansową naszego narodowego przewoźnika odpowiada prezes Marcin Piróg. Nie jest on jednak jedynym winnym.

Posłuchaj

Bardzo Ważny Projekt 12.12.12
+
Dodaj do playlisty
+

Mikołaj Budzanowski, minister skarbu, słusznie za kłopoty finansowe Polskich Linii Lotniczych LOT obarcza winą obecnego prezesa. - Jednak to nie jest takie proste. To już kolejny prezes, który przyczynił się do obecnej sytuacji. Gdy Marcin Piróg obejmował to stanowisko spółka już była w fatalnej kondycji – tłumaczy Zbigniew Gajewski, zastępca dyrektora generalnego PKPP Lewiatan.

Brak działania kolejnych prezesów doprowadził LOT do katastrowy. Obecnie jedynym wyjściem jest  znalezienie partnera strategicznego. Niestety nie ma chętnych. Na szukaniu inwestora trzeba było się skupić parę lat temu. – W takiej sytuacji może warto pochylić się nad innym pomysłem. Chodzi o wymianę taboru i  przejście na loty długodystansowe, które są znacznie bardziej rentowne – mówi specjalista.

W audycji "Bardzo Ważny Projekt" również o tym jak uratować przemysł motoryzacyjny i jak NGO powinny zdobywać finansowanie.

Polecane