Trójka w raju dla żeglarzy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trójka w raju dla żeglarzy
Kuba na jachcie Delphia Trójka. Widok na wyspę Gwadelupa, gdzie redaktor Strzyczkowski zakończył rejs.Foto: fot. M. Łukawski/PR

Kuba Strzyczkowski dopłynął do mety samotnego rejsu, którą jest wyspa Gwadelupa w archipelagu Małych Antyli. Jak wygląda codzienne życie jej mieszkańców? Relacjonuje Marcin Łukawski.

Posłuchaj

Kocham to miejsce i tych ludzi - donosi Paweł od 5 lat mieszkający na Karaibach
+
Dodaj do playlisty
+

- Całe Karaiby to raj dla żeglarzy, ale nie tylko. Bo nawet jeśli ktoś nie żegluje, może się tu wybrać i odpocząć. Mieszkańcy świętują przy każdej okazji, ludzie są bardzo przyjaźni i pozytywnie nastawieni do życia - donosi trójkowy redaktor.

Uśmiech, energię i spokój mieszkańców docenia Paweł, który już od 5 lat mieszka na Karaibach. A wykładowca jednego z antylskich uniwersytetów Jacek Dal dodaje, że tu polubić można nawet swoistą powolność w załatwianiu spraw urzedowych. - Trzeba się przyzwyczaić, że na załatwienie spraw rezerwuje się pół dnia, że na poczcie spędzimy kilka godzin, ale dzięki temu ludzie sie spotykają, rozmawiają - wyjaśnia.

Jak doszło do założenia na Gwadelupie Instytutu im. Chopina? Jakie atrakcje czekają na turystów i co najbardziej podoba się Marcinowi Łukawskiemu? Dowiesz się słuchając całej relacji, w której o wyspie opowiadał także Grzegorz Beer.

Jak przebiegał samotny rejs Pana Kuby - czytaj i słuchaj >>>

W poniedziałek, 17 grudnia o godzinie 14.55 na warszawskim lotnisku im. F. Chopina koledzy z radiowej Trójki, Słuchacze i przyjaciele powitają powracającego samolotem Kubę Strzyczkowskiego. Trójka zaprasza do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu wszystkich Słuchaczy i zainteresowane redakcje.

Polecane