Rok z życia Trójki na zdjęciach

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rok z życia Trójki na zdjęciach
Agnieszka Szydłowska i słuchaczki na jednym z festiwaliFoto: Fot. www.marcin-zawadzki.com

"Na Myśliwieckiej" to fotoreportaż Marcina Zawadzkiego dokumentujący 50. rok istnienia Trójki - miejsca skupiające oddanych swojej pracy pasjonatów radia.

Zdjęcia były wykonywane między 1 kwietnia 2011 a 1 kwietnia 2012, czyli pomiędzy 49. a 50. urodzinami stacji. Przedstawiają radiowców w ich naturalnym środowisku - w studiach nagraniowych, na kolegiach redakcyjnych, podczas koncertów w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, zbierania materiałów przez reporterów, radiowej transmisji rozdania Oskarów czy audycji plenerowych w Szklarskiej Porębie i Augustowie.

Fotograf starał się przedstawić przekrój pracy radiowca, od zbierania materiałów i narad, przez pracę w studio, obsługę techniczną aż po spotkania ze słuchaczami i uroczyste koncerty. Na zdjęciach rozpoznamy znajome twarze (Magdę Jethon, Wojciecha Manna, Artura Andrusa, Marka Niedźwieckiego, Agnieszkę Szydłowską), ale poznamy też cichych bohaterów stacji.

Paweł
Paweł Sołtys i Krystian Hanke. Fot. www.marcin-zawadzki.com

Nie to jest jednak najważniejsze. Głównym celem reportażu było wizualne przedstawienie odbiorcom tego, co na co dzień jest tylko słyszalne oraz uchwycenie wyjątkowej atmosfery Trójki jako miejsca skupiającego oddanych pracy pasjonatów radia. Miejsca o wyjątkowej energii, której działanie mocno odczuwają słuchacze i często dają temu wyraz.

Galerię plenerową można oglądać przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7. 

Marcin Zawadzki – fotograf. Na co dzień wykonuje zdjęcia komercyjne. Jego pasją jest reportaż, obserwowanie nowych środowisk. Autor m.in. zdjęcia okładkowego książki "Trójka z dżemem. Palce lizać!".

Polecane