"Pod dachami Paryża" polskim głosem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Pod dachami Paryża" polskim głosem
Jacek BończykFoto: fot. Rafał Latoszek/facebook.com/jacek.bonczyk/

Dziś mamy w Trójce dzień z polską muzyką. Wpisujemy się w ten porządek audycją, w której wystąpią wyłącznie polscy wykonawcy.

Będą to aktorzy, a śpiewać będą piosenki Charlesa Aznavoura. Spośród francuskich artystów Aznavoura znamy chyba najlepiej, choćby dlatego, że bywał u nas najczęściej. Ostatni raz w 1984 roku. Dawno, ale na pewno każdy, kto był wtedy na jego recitalu w Operze Leśnej w Sopocie, zapamiętał ten niezwykły koncert.

Dla wielu polskich sympatyków francuskiej chanson stał się Aznavour symbolem tej piosenki. Nam wszystkim trudno wyobrazić ją sobie bez niego.

Jak czują utwory Aznavoura polscy wykonawcy? Przekonają się Państwo słuchając audycji. Przypomnimy piosenki z programu telewizyjnego "Olga i inne piosenki Charlesa Aznavoura" z 1967 roku. Wśród wykonawców: Iga Cembrzyńska, Kalina Jędrusik, Edmund Fetting, Marian Kociniak i Gustaw Lutkiewicz.

Przedstawimy także współczesne interpretacje piosenek Aznavoura, przywołując: Krystynę Jandę, Iwonę Konieczkowską, Michała Bajora, Artura Barcisia i Jacka Bończyka.

 

Zapraszam we wtorek tuż po 22,

Barbara Podmiotko

Polecane