The xx już wie, co to miłość

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
The xx już wie, co to miłość
The xxFoto: fot. mat. dystrybutora

– Na wcześniejszym albumie pisałem o doświadczeniach ludzi wokół mnie. Miałem wówczas 15 lat i nie przeżyłem jeszcze żadnej relacji miłosnej. Na najnowszej płycie "Coexist" opisałem już swoje przeżycia – mówił Oliver Sim z The xx.

Posłuchaj

Z Oliverem Simem z The xx rozmawia Agnieszka Szydłowska - "Program Alternatywny" 12.07.2012
+
Dodaj do playlisty
+

The xx, czyli Romy Madley Croft (wokal), Oliver Sim (wokal, gitara, bas) oraz Jamie Smith (beaty, sample) są jednymi z najważniejszych debiutantów ostatnich lat i prawdziwym fenomenem na brytyjskiej scenie muzycznej.  Ich drugie wydawnictwo  zatytułowane "Coexist” jest jednym z najbardziej oczekiwanych albumów tego roku i jednocześnie najbardziej strzeżonych projektów studyjnych nad jakimi pracują obecnie światowi artyści.
Oliver Sim podkreślał w rozmowie z Agnieszka Szydłowską, że najnowsza płyta została zrealizowana we własnym studio nagraniowym zespołu. – Pierwszy album nagrywaliśmy w garażu przy naszej wytwórni. Ciągle ktoś przychodził, kręcił się. Tym razem, naprawdę byliśmy  sami, w trójkę przez 15 godzin  dziennie, odcięci od świata, bez koncertów, bez zobowiązań, bez przypadkowych osób – mówił.
Muzyk tłumaczył, że "Coexist” jest bardziej osobista niż ich debiutancki "xx”. Jak powiedział płyta jest zapisem  wydarzeń z jego życia z lata 2011. – To było terapeutyczne - zapisać swoje doświadczenia. Nie chcę powiedzieć, że potraktowałem tę płytę jako osobisty dziennik, ale z pewnością jest ona autobiograficzna – mówił.
Fanem jakich zespołów jest Oliver Sim? Na debiutancką płytę jakiego artysty czeka? Odpowiedź w dźwięku "Program Alternatywny" 12.07.2012.
Album "Coexist" ma się ukazać 10 września.
Zespół wystąpił 7 lipca na Scenie Głównej Open’er Festival.

Wszystkie Trójkowe relacje z gdyńskiego festiwalu znajdziesz TU>>

(pg)

Polecane