Deep Purple się nie zatrzymują. Zespół chce wrócić do nagrywania w 2027

Choć w 2026 roku ukaże się najnowszy album Deep Purple - "Splat!"-– grupa nie zamierza rezygnować z aktywności twórczej. Jak zdradził perkusista formacji, Ian Paice, w zespole pojawił się pomysł, aby kolejną płytę legend hard rocka nagrać już w 2027 roku.

Deep Purple się nie zatrzymują. Zespół chce wrócić do nagrywania w 2027

Ian Paice o nowej płycie Deep Purple.

Foto: LFI/Photoshot/East News

Deep Purple przygotowują się do premiery najnowszej płyty, która ukaże się w lipcu 2026 roku, ale zespół już teraz myśli o dalszej aktywności wydawniczej. Tuż przed premierą albumu "Splat!" Ian Paice udzielił wywiadu, w którym przyznał, że w grupie pojawił się pomysł, aby prace nad kolejnym materiałem rozpocząć już w 2027 roku.

Deep Purple wrócą do nagrywania już w 2027 roku? "Nie ma powodu, dla którego nie moglibyśmy nagrać w przyszłym roku"

Paice przekonuje, że na następcę "Splat!" fani Deep Purple niekoniecznie będą musieli czekać długo. Perkusista legendarnej formacji w rozmowie dla "Rockonteurs" powiedział, że w zespole pojawiają się już głosy, by w 2027 roku ponownie wejść do studia i rozpocząć nagrania nowego materiału. W 2026 roku grupa ma skupić się przede wszystkim na koncertach, ale kolejny rok może przynieść powrót do pracy nad płytą.

- W tym roku będziemy dużo koncertować, damy prawie sto koncertów. Przyszły rok więc nie będzie taki sam. Jeśli ma się pomysły, nagrywanie płyt jest proste. Zbierzemy się razem i zobaczymy, czy mamy pomysły, które nam się wszystkim spodobają. Nie ma powodu, dla którego nie moglibyśmy nagrać w przyszłym roku kolejnej płyty. Wszystko sprowadza się do pomysłów - mówi Ian Paice.

Na razie przed Deep Purple działania promocyjne związane z premierą "Splat!". Materiał z nowej płyty zespół będzie prezentował także podczas koncertów, w tym w Polsce, gdzie grupa wystąpi jesienią 2026 roku.

Posłuchaj audycji Trójki

Grupa już jesienią przyjedzie do Polski

Deep Purple jesienią ponownie przyjadą do Polski. Legendy hard rocka wystąpią z materiałem z nowej płyty, ale nie zabraknie również największych przebojów z ich bogatego katalogu. Koncert odbędzie się 8 października 2026 roku w Łodzi, w Atlas Arenie.

Mateusz Wysokiński