Nowość w radiowej Trójce – audycja o działaniach na rzecz klimatu
2024-06-19, 12:06 | aktualizacja 2024-06-19, 12:06
"Górska o Klimacie" – to kolejna propozycja radiowej Trójki. Uzupełniając ofertę programów dotyczących zagadnień świata natury ("Księstwo Ptaków", "Królestwo Roślin"), Program 3 wprowadza audycję związaną z działaniami dla klimatu. "Górska o Klimacie" w każdy poniedziałek o godz.12.00, potem na stronie stacji i na https://podcasty.polskieradio.pl/antena/trojka.
– Bardzo się cieszę z możliwości współpracy z Pauliną. Słuchaczki i słuchacze Trójki od dawna zasługiwali na opowieść o ekologii, tworzoną na bazie przekonania, że mamy obowiązek uratować świat dla nas samych, ale przede wszystkim dla naszych dzieci. Nasze wspólne zaangażowanie ma sens – zapowiada dyrektorka-redaktorka naczelna radiowej Trójki, Agnieszka Szydłowska.
Paulina Górska jest dziennikarką klimatyczną, z powodzeniem prowadzi działalność w mediach społecznościowych i podcastach. Jest ekspertką w programie Climate Leadership prowadzonym przez Centrum UNEP/GRID i jurorką prestiżowych konkursów i festiwali, m. in. Liderek Zrównoważonego Rozwoju FORBES WOMEN, plebiscytu radiowej Czwórki "Nieprzeciętni", Łódź Design Festival, Glamour Eco Awards i nagrody "Ludzie, którzy zmieniają biznes", przyznawanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Trafiła na listę 100 Kobiet Roku 2022 magazynu Forbes Women. Propaguje i promuje świadomą, odpowiedzialną konsumpcję, ograniczanie śmieci i życie #lesswaste, współpracując z biznesem i instytucjami w całej Polsce. Mama dwóch córek, absolwentka UMK w Toruniu i podyplomowych studiów zrównoważonego rozwoju na ALK w Warszawie.
– Paulina Górska przygotowuje dla Trójki cykl audycji, które mają wspólny mianownik – odpowiedź na pytanie, co możemy zrobić, by nasze życie i decyzje, które podejmujemy każdego dnia – uwzględniały dobro nas wszystkich i nie szkodziły planecie. Choć świadomość problemów ekologicznych jest coraz większa to nadal (lub tym bardziej) potrzebujemy rzeczowej edukacji. Kiedyś wydawało się, że nasze zaangażowanie to przede wszystkim staranne segregowanie śmieci i rezygnowanie z używania plastiku. Jednak już wiadomo, że świadomość ekologiczna musi uwzględniać takie zagadnienia, jak bioróżnorodność, źródła energii, żywność czy rozwiązania dotyczące prowadzenia firm uwzględniające ochronę środowiska. O tym wszystkim Paulina umie opowiadać przekonująco i motywująco. Zwłaszcza ten drugi element jest bardzo ważny. Jeżeli mamy – jako ludzie – działać z poczuciem sprawczości, musimy realnie ocenić nasze możliwości. A jest ich nadal dużo – przekonuje Agnieszka Szydłowska dyrektorka-redaktorka naczelna radiowej Trójki.