Nowości w radiowej Trójce: nowa (stara) rola Jarosława Kuźniara, cykl sportowy i Unsound w sobotnie wieczory

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nowości w radiowej Trójce: nowa (stara) rola Jarosława Kuźniara, cykl sportowy i Unsound w sobotnie wieczory
Jarosław Kużniar w studiu Trójki.jpgFoto: Polskie Radio / Cezary Piwowarski

Sport, muzyka oraz Jarosław Kuźniar w nowej (starej) roli, to kolejne nowości Programu 3 Polskiego Radia. Usłyszymy je już w najbliższych dniach. Audycji można słuchać na antenie, w Internecie i w formie podcastów. Zapraszamy do Trójki!

Piątkowe "Zapraszamy do Trójki" poprowadził Jarosław Kuźniar. Był to dla niego powrót po latach do roli autora tej audycji. "Zapraszamy do Trójki" to redakcja i program niezwykły. Wśród prowadzących to pasmo byli między innymi: Andrzej Woyciechowski (późniejszy twórca Radia Zet), Wojciech Mann, Grzegorz Miecugow, Tomasz Sianecki, a w późniejszych latach Kuba Strzyczkowski i Robert Kantereit.

- Od pierwszej rozmowy namawiałam Jarosława Kuźniara, by rozważył powrót do "Zapraszamy". Po drodze wystartowaliśmy ze świetnym programem i podcastem: "360 stopni". Tym bardziej cieszę się, że podjął wyzwanie pracy w paśmie, które wymaga najwyższych dziennikarskich umiejętności - mówiła Agnieszka Szydłowska, dyrektorka – redaktorka naczelna radiowej Trójki.

Radiowa Trójka zaprasza także do słuchania autorskiego programu Jarosława Kuźniara "360 stopni" w każdą niedzielę o godz. 15.00 i w dowolnym momencie w podcastach.

Zobacz także:

"Radio Unsound" - sobotnie spotkania z muzyką elektroniczną i eksperymentalną

1 czerwca premierowe wydanie audycji muzycznej "Radio Unsound". Nazwa wprost odwołuje się do festiwalu muzyki elektronicznej i eksperymentalnej Unsound, który po raz pierwszy odbył się w Krakowie w 2003 roku. Festiwal jest polską marką eksportową. Cieszy się uznaniem i zaufaniem artystów oraz publiczności na całym świecie. Poza Krakowem miał swoje odsłony w Nowym Jorku, Toronto, Adelajdzie, Londynie, Tbilisi, Pradze. Festiwal Unsound od lat kojarzy się ze świetną muzyczną selekcją, odkrywaniem nowych przestrzeni do wykonywania muzyki oraz produkowaniem i prowokowaniem artystycznych wydarzeń, które wyróżniają się oryginalnością. Radiowa Trójka jest patronem medialnym nadchodzącej edycji festiwalu Unsound (październik 2024).

Gospodynią "Unsound Radio" na antenie będzie Małgorzata Płysa, dyrektorka wykonawcza Festiwalu Unsound i prezeska Fundacji Tone. Muzycznie będzie się poruszać po rejonach bliskich krakowskiej imprezie. Audycja będzie prowadzona w dwóch językach – po polsku i po angielsku tak, aby na antenie Trójki mogli się połączyć fani wartościowej elektroniki z całego świata.

- Szukaliśmy pomysłu na program z ambitną elektroniką i muzyką eksperymentalną. Świetnie, że możemy zaprosić do współpracy osobę, która swoją pracą od lat udowadnia, że ma właśnie do takich dźwięków serce. Liczymy na wiele inspirujących muzycznych odkryć - zapowiada Agnieszka Szydłowska, dyrektorka – redaktorka naczelna radiowej Trójki.

Na "Radio Unsound" zapraszamy w każdą sobotę o godz. 23.00.

"Wielka dziesiątka" - piłkarski cykl w radiowej Trójce

Kolejna nowość na antenie Programu 3 to cykl "Wielka dziesiątka", którego bohaterami będą najlepsi polscy piłkarze. Norbert Michalak, rozmawiając z zaproszonymi gośćmi oraz korzystając z radiowego archiwum, przedstawi w dziesięciu odcinkach tych, którzy zapisali się w pamięci polskich kibiców. Kontekst jest oczywisty – Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. W pierwszym odcinku "mózg fantastycznego zespołu Kazimierza Górskiego", jak pisali o nim komentatorzy, czyli Kazimierz Deyna.

***

qch/mat. prasowe

Polecane