Nowa Proza w Trójce. Ewa Winnicka: "Miasteczko Panna Maria. Ślązacy na Dzikim Zachodzie"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nowa Proza w Trójce. Ewa Winnicka: "Miasteczko Panna Maria. Ślązacy na Dzikim Zachodzie"
Małgorzata Gorol w Trójkowym studio; fot. Wojciech DoroszFoto: Wojciech Dorosz

Nowa Proza w Trójce powraca po kilkuletniej przerwie. Od 7 maja prezentujemy fragmenty reporterskiej książki Ewy Winnickiej pod tytułem "Miasteczko Panna Maria. Ślązacy na Dzikim Zachodzie". Książka ukazuje się właśnie nakładem wydawnictwa Czarne.

Autorka jest laureatką Grand Press. "Londyńczyków", napisanych wspólnie z Chrisem Niedenthalem, prezentowaliśmy w Trójce. Wraz z Cezarym Łazarewiczem stworzyła reporterski portret "Zapraszamy do Trójki".

Ewa Winnicka kończyła amerykanistykę i Stany Zjednoczone (głównie Nowy Jork) znajdują się od lat w kręgu jej zainteresowań. Tym więc razem zaprasza nas do wspólnej podroży do Teksasu, który, jak wiadomo, jest "the best". To właśnie w tym stanie osiedlali się od połowy XIX wieku poszukujący "lepszego życia" Ślązacy.


Od 7 maja w Trójce prezentujemy fragmenty nowej reporterskiej książki Ewy Winnickiej Od 7 maja w Trójce prezentujemy fragmenty nowej reporterskiej książki Ewy Winnickiej

Polecamy ten swoisty "western". Fragmenty czyta urodzona na Śląsku Małgorzata Gorol, Talent Trójki w kategorii Teatr 2016. Swoje znaczące role zagrała m.in. w Teatrze Polskim we Wrocławiu, w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie i w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. W ostatnich latach wystąpiła w głośnych filmach, m.in. w "Twarzy", "Siubuku" i w "Jednej duszy".

Muzykę do serialu stworzył, współpracujący z Trójką od lat muzyk, kompozytor, Łukasz Borowiecki.

Zapraszamy od 7 maja, około godz. 11.45,

Barbara Marcinik i Wojciech Dorosz

Polecane