"Lista przebojów Trójki": BIOS namieszał, chociaż nie za bardzo...

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Lista przebojów Trójki": BIOS namieszał, chociaż nie za bardzo...
Po wielu tygodniach zespół "Cztery Pory Miłowania" spadł z podium "Listy przebojów Trójki"Foto: mat. prasowe

Przed 109. notowaniem liderzy drżeli - zespół BIOS, który zaliczył gigantyczny awans i uplasował się tuż pod podium, był ewidentnym kandydatem, by zepchnąć z topu dominatorów, czyli Anitę Lipnicką, Pawła Domagałę i Cztery Pory Miłowania. Okazało się jednak, że z wielkiej chmury tylko średni deszcz: formacji  BIOS starczyło energii jedynie na to, by wskoczyć na trzecie miejsce. Na  samym szczycie - bez zmian.

W 108. notowaniu "Listy przebojów Trójki" grupa BIOS z utworem "Krótko o przyjaźni" awansowała aż o 10 pozycji, z 14. miejsca na czwarte. To o tyle imponujące, że zespołowi udało się "wbić" w grupę wielotygodniowych liderów notowania. BIOS, wraz z Bartasem Szymoniakiem (5. miejsce w ubiegłym tygodniu), odepchnęli od podium Kaśkę Sochacką i Depeche Mode. 

Zespół BIOS tworzą Kamil Bijoś, Kacper Stolarczyk, Daniel Kapustka, Wojtek Famielec i Artur Michalski. To zawodowi muzycy, do tej pory znani z występów u boku takich artystów jak Natalia Kukulska, Daria Zawiałow czy Krzysztof Zalewski. Ich wspólny projekt był efektem wyjazdu w Bieszczady. Efektem wyprawy jest album "Pierwsze rozdanie", który ukazał się 15 kwietnia.

W 109. notowaniu odnieśli niewątpliwy sukces: zrzucili z podium Cztery Pory Miłowania, ale na Anitę Lipnicką i Pawła Domagałę okazali się jeszcze za słabi. Kto wie, jak się sprawią za tydzień?

Przy okazji warto zwrócić tez uwagę na formację Echa, która z utworem "Szkło" poszła w ślady BIOS i awansowała o dziewięć miejsc: z 14 na 5. Czyżby też mieli zamiar wskoczyć wyżej? Chyba nadchodzi czas poważnych zmian...

>>>Zobacz wyniki 109. notowania "Listy przebojów Trójki"!<<<

"Lista przebojów Trójki" to zestawienie 20 piosenek, które najbardziej przypadły do gustu słuchaczom Programu 3 Polskiego Radia. Dodatkowo w zestawie do głosowania znajduje się 13 propozycji. Każdy słuchacz głosuje za pośrednictwem Trójkowej aplikacji lub strony internetowej stacji na maksymalnie 10 różnych (nie tych samych) utworów wybranych z listy, prezentowanych w czasie audycji.

Każdy uczestnik głosowania może oddać maksymalnie 10 głosów na różne utwory w danym tygodniowym notowaniu LPT, przyznając wybranym utworom punkty od 1 do 10, przy czym przyznana liczba punktów nie może się powtarzać. Każdy uczestnik głosowania może oddać liczbę głosów mniejszą niż maksymalna. Głosowanie zamykamy w piątek w samo południe.

***

Na "Listę przebojów Trójki" w piątek (26 kwietnia) zaprosił Tomasz Żąda.

Polecane