"Lista przebojów Trójki". Kolejny tydzień dominacji duetu Lipnicka-Domagała

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Lista przebojów Trójki". Kolejny tydzień dominacji duetu Lipnicka-Domagała
Lipnicka/Domagała - Nic za złeFoto: mat. prasowe

Od początku marca nic się nie zmieniło na szczycie LPT i wygląda na to, że Anita Lipnicka i Paweł Domagała z piosenką "Nic za złe" już na dobre rozgościli się na pierwszym miejscu naszego notowania. Podobno w niektórych kolekturach zaczęto obstawiać, jak długo jeszcze będą tam trwali. Zresztą poniżej też nie ma zmian: drugi stopień zajmuje "Amsterdam", czyli solowa piosenka Anity Lipnickiej, a za nią uplasowały się Cztery Pory Miłowania i "Pani mi mówi", które również przez parę tygodni okupowały szczyt notowania.

Ciekawiej jest poniżej podium, bo grupa BIOS z utworem "Krótko o przyjaźni" niespodziewanie wskoczyła z 14. miejsca aż na czwarte. O ile ten kwintet doświadczonych muzyków nie ma większego doświadczenia na "Liście przebojów Trójki", o tyle Bartas Szymoniak to stary wyjadacz. I zgodnie z tytułem swojej piosenki "Powroty", kolejny raz wraca na w okolice szczytu: tym razem awansuje z dziewiątego miejsca na piąte. Czy to zapowiedź większych lub mniejszych przetasowań na szczycie, przekonamy się za tydzień.

W tym tygodniu wśród trzech nowości jest tylko jedna polska, ale za to jaka: Lor z kompozycją "Shrek 2" feat. Zbigniew Zamachowski. A poza tym The Black Keys "This Is Nowhere" oraz London Grammar z kawałkiem "House".

W związku z tym, jak rodzima twórczość zdominowała szczyt LPT, najwięcej szans na awans ma Lor. Tym bardziej że Shrek sam w sobie jest bezkonkurencyjny, czyż nie?

>>>Zobacz wyniki 108. notowania "Listy przebojów Trójki"!<<<

"Lista przebojów Trójki" to zestawienie 20 piosenek, które najbardziej przypadły do gustu słuchaczom Programu 3 Polskiego Radia. Dodatkowo w zestawie do głosowania znajduje się 13 propozycji. Każdy słuchacz głosuje za pośrednictwem Trójkowej aplikacji lub strony internetowej stacji na maksymalnie 10 różnych (nie tych samych) utworów wybranych z listy, prezentowanych w czasie audycji.

Każdy uczestnik głosowania może oddać maksymalnie 10 głosów na różne utwory w danym tygodniowym notowaniu LPT, przyznając wybranym utworom punkty od 1 do 10, przy czym przyznana liczba punktów nie może się powtarzać. Każdy uczestnik głosowania może oddać liczbę głosów mniejszą niż maksymalna. Głosowanie zamykamy w piątek w samo południe.

***

Na "Listę przebojów Trójki" w piątek (19 kwietnia) zaprosił Tomasz Żąda.

Polecane