Koncert w Trójce: Renata Przemyk i Dagadana – siła kobiecych głosów [WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

W muzycznej części obchodów 62. urodzin Trójki istotną rolę odegrały Renata Przemyk i Daga Gregorowicz z zespołu Dagadana. Zapraszamy do obejrzenia koncertu!

 Każde nasze spotkanie to jest po prostu wielka kopalnia radości i to też będziemy chcieli przekazać naszym słuchaczom – mówiła niedawno w Trójce Daga Gregorowicz o wydanej w lutym tego roku wspólnie z Renatą Przemyk płycie "Vera to ja".

Apoteoza kobiecości

Z kolei Renata Przemyk, która jest autorką wszystkich tekstów na tym albumie, podkreśla, że jest on apoteozą kobiecości. – Piszę o kobietach, bo o nich wiem najwięcej, z racji tego, że sama nią jestem. Bardzo potrzebowałam takich właśnie przemyśleń, żeby gdzieś tam ukonstytuować tę swoją kobiecość, przeanalizować pod tym kątem wszystko to, co mi się w życiu wydarzyło, żeby polubić to bycie kobietą w całej rozciągłości, z tymi lepszymi i gorszymi stronami, z tą całą cyklicznością, która daje nam się we znaki, ale też jest kołem zamachowym całego życia – opowiadała wokalistka. 

Idealne współbrzmienie

Przemyk mówiła też o radości, jaką dają jej wspólne koncerty z zespołem Dagadana. – Nasze głosy idealnie się zbiegają w ich współbrzmieniu. Obie dziewczyny są bardzo mądrymi kobietami, doświadczonymi przez los na różne sposoby. Widzę po nich, jak potrafią czerpać radość, mimo wszystkich problemów i przeszkód, i to słychać w naszych głosach.

***

Koncert Renaty Przemyk z zespołem Dagadana promujący płytę "Vera to ja"  przygotowany wspólnie z Radiowym Centrum Kultury Ludowej transmitowaliśmy w dniu 62. urodzin Trójki, 1 kwietnia 2024 roku. 

kc/pr

Polecane