Jarosław Kuźniar w radiowej Trójce. "360 stopni" i zamach na salę koncertową Crocus w Moskwie

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Jarosław Kuźniar w radiowej Trójce. "360 stopni" i zamach na salę koncertową Crocus w Moskwie
Jarosław Kuźniar wraca do radiowej Trójki i zaprasza na audycję "360 stopni"Foto: Aleksandra Michel

Premierowo i w zupełnie nowym formacie rozmawiamy o najważniejszych wydarzeniach na świecie. Pierwsza audycja "360 stopni" dotyczyła zamachu na salę koncertową Crocus w Moskwie. Jarosław Kuźniar rozmawiał z Anną Łabuszewską z "Tygodnika Powszechnego", Pawłem Reszką z tygodnika "Polityka" oraz Adamem Eberhardtem ze Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. 

 • "Cześć, szanowni słuchacze" – tak Jarosław Kuźniar wita się z Trójkową publicznością po 25 latach nieobecności w naszym radiu.
 • Premierowa audycja dotyczyła zamachu na salę koncertową Crocus w Moskwie. Jarosław Kuźniar rozmawiał z Anną Łabuszewską z Tygodnika Powszechnego, Pawłem Reszką z tygodnika Polityka oraz Adamem Eberhardtem z UW.
 • Audycja "360 stopni" to nowoczesny dźwiękowy dokument. Zawsze jeden ważny globalnie temat. Opowiedziany dźwiękiem niczym współczesny newsowy serial. Różne perspektywy, kontekst, eksperci, korespondenci, świadkowie wydarzeń.
 • Do wysłuchania audycji "360 stopni" zapraszamy w każdą niedzielę po godz. 15.

Czy po zamachu w Rosji Putin poniesie polityczne konsekwencje? Dlaczego zamachowcy z ISIS zaatakowali właśnie teraz, tuż po wyborach? Jak te wydarzenia odbiją się na wojnie z Ukrainą?

Władimir Putin odrzucił islamski ślad w zamachu na Crocus City Hall. "Rosja nie może być celem ataków islamskich fundamentalistów" - ocenił rosyjski przywódca, przemawiając na zjeździe Federacji Związków Zawodowych.


Posłuchaj

1:40:02
"360 stopni" Jarosława Kuźniara - 7 kwietnia 2024
+
Dodaj do playlisty
+

 

Zamach w Crocus City Hall pod Moskwą

Od początku śledztwa prowadzonego w sprawie zamachu z 22 marca władze Rosji ignorują wzięcie odpowiedzialności za atak przez terrorystów Państwa Islamskiego oraz informacje przekazywane przez służby wywiadowcze Stanów Zjednoczonych i Iranu. We wszystkich oświadczeniach Władimira Putina, kremlowskich polityków i służb specjalnych przewija się wątek ukraiński. Na związek Ukrainy z atakiem nie wskazują dowody, zeznania domniemanych zamachowców, a Kijów odrzuca oskarżenia. Jednak zdaniem Władimira Putina zamachu nie mogli dokonać islamscy fundamentaliści, ponieważ Rosja jest państwem, w którym pokojowo koegzystują różne narody, różnych wyznań, w tym muzułmanie.

Zdaniem niezależnych komentatorów, potwierdzają się opinie wskazujące, że Władimir Putin chce wykorzystać tragedię z 22 marca do przeprowadzenia mobilizacji i zintensyfikowania działań zbrojnych przeciwko Ukrainie.

  

Audycja "360 stopni" to zawsze jeden globalny temat. Pokazujemy różne perspektywy, dajemy kontekst najważniejszym wydarzeniom na świecie. Eksperci, korespondenci, świadkowie wydarzeń. 

Zobacz także: 

Jarosław Kuźniar:

 • Pracuję na scenie od 30 lat. Prasa, radio, telewizja, digital. Trójka, Radio ZET, TVN24, TVN, Onet.
 • Spotkałem mistrzów, którzy znaleźli czas, żeby nauczyć mnie zawodu. Doceniam mądrą obecność przed kamerą i na scenie. To bardzo przydaje się w świecie storytellingu, budowania historii, dbania o narrację ludzi i marek.
 • Wiedzą i doświadczeniem dzielę się w czasie szkoleń, które prowadzę w Voice House Academy.
 • Uczę, jak opowiadać historie, które angażują odbiorców. Niezależnie od kontekstu. Bo dzisiaj dzięki mediom społecznościowym scena jest wszędzie, a mówcą jest każdy.

Audycja powstaje we współpracy z VoiceHouse

***

Tytuł audycji: "360 stopni"
Prowadzi: Jarosław Kuźniar
Data emisji: 7.04.2024
Godziny emisji: 15.05

IAR/zch/wmkor

Polecane