Sprawa Daniela Obajtka. Jacek Sasin: dziwne, że do mediów przekazywane są nagrania

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Pan Daniel Obajtek zaprzecza i z tego co wiem, zaprzeczał co do prawdziwości tych nagrań - powiedział Jacek Sasin, były Minister Aktywów Państwowych na antenie Programu 3 Polskiego Radia. Odniósł się w ten sposób do sprawy Daniela Obajtka, który miał zlecać podsłuch ministra. 

Były prezes Orlenu Daniel Obajtek w połowie marca złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstw przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W mediach społecznościowych napisał, że chodzi o założenie przez nich nielegalnego podsłuchu, co miało być działaniem na szkodę interesu publicznego i prywatnego.

To echa ujawnionych przez Onet nagrań Centralnego Biura Antykorupcyjnego. CBA w 2018 roku nagrało rozmowę ówczesnego prezesa Orlenu Daniela Obajtka z Piotrem Nisztorem, prawicowym dziennikarzem związanym z "Gazetą Polską".

Piotr Nisztor, jak pisze portal Onet, w nagranej rozmowie prosi o pomoc w załatwieniu pracy dla żony i ojca. Daniel Obajtek odpowiedział między innymi: "Spokojnie, słuchaj, my się nią zaopiekujemy".

"Nagrania nie powinny wyciekać". Sasin o aferze z Danielem Obajtkiem

Jacek Sasin podkreślił, że "nikt nie potwierdził nagrań, które wyciekły". - Pan Daniel Obajtek zaprzecza i z tego co wiem, zaprzeczał co do prawdziwości tych nagrań. To jest dla mnie sprawa dosyć dziwna, że do mediów przekazywane są stenogramy z nagrań operacyjnych. Tak przynajmniej media donoszą - stwierdził. 

Zdaniem byłego Ministra Aktywów Państwowych, jeśli nagrania są prawdziwe, to "natychmiast powinno zostać wszczęte śledztwo", gdyż materiały operacyjne śledztwa, prowadzonego przez służby specjalne "nie zostały odtajnione". 

"To bardzo poważne przestępstwo". Nowy prokurator krajowy o sprawie Obajtka

Sasin odniósł się także do doniesień o zleceniu przez prezesa Orlenu inwigilacji ministra. - Rozmawiałem z Danielem Obajtkiem, oczywiście zaprzeczył i nie mam podstaw, aby wierzyć, że było inaczej. Ta sprawa musi być jednak wyjaśniona - dodał. 

Były minister podkreślił na koniec, że obecnie nie ma żadnych wątpliwości co do osoby Daniela Obajtka, a sam były prezes Orlenu "doprowadził spółkę do rozkwitu".

Posłuchaj

16:14
Jacek Sasin w programie "Bez Uników" mówił m.in. o sprawie Daniela Obajtka, który miał zlecić podsłuch byłego ministra (PR3/Bez Uników)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Bez Uników
Prowadzący: 
Renata Grochal
Gość: Jacek Sasin (PiS)
Data emisji: 
2.04.2024
Godzina emisji: 
8.13

trójka/as

Polecane