"116 111" w Trójce – audycja, która daje dzieciom siłę! [PN.-PT., GODZ. 17.20]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Trójka przygotowała nowy cykl pod tytułem "116 111". Tytuł jest oczywiście numerem telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży, który od 15 lat prowadzi fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Zagadnienia związane ze zdrowiem psychicznym dzieci i młodzieży są w centrum naszych zainteresowań. Do wysłuchania audycji "116 111" zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.20. 

Katarzyna Stoparczyk, autorka "Zagadkowej niedzieli", na potrzeby nowego cyklu spotkała się w radiowym studiu z młodzieżą oraz konsultantami i konsultantkami na co dzień odbierającymi zgłoszenia od dzieci i młodzieży. Powstał ważny i mądry program. Z jednej strony posłuchamy o problemach, z którymi spotykają się najmłodsi i nastolatkowie a z drugiej zapewniamy merytoryczne wsparcie dorosłym opiekunom, którzy często nie wiedzą, jak reagować na problemy dotykające ich dzieci.

Telefon 116 111 działa 7 dni w tygodniu, jest anonimowy, bezpłatny, całodobowy i dyskretny. W telefonie zaufania pracują specjaliści: psycholodzy i pedagodzy – konsultantki i konsultanci. Osoby profesjonalnie przygotowane do świadczenia pomocy psychologicznej przez telefon oraz online. W naszej radiowej formule w żaden sposób nie naruszamy zaufania jakim dzwoniący obdarzają twórców telefonu zaufania. Wszystkie rozmowy wykorzystane w programie zostały nagrane w radiowym studiu i nawiązują do problemów, z którymi na co dzień dzwonią użytkownicy 116 111 – nie są rejestracją autentycznych połączeń.

***

Na audycję "116 111" zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.20. Program prowadzi Katarzyna Stoparczyk.

Polecane