Tydzień Zdrowia Kobiet w radiowej Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Tydzień Zdrowia Kobiet w radiowej Trójce
W IV kwartale 2023 r. choroby i niepełnosprawności były drugą najczęstszą przyczyną bierności zawodowej osób w wieku produkcyjnym (18-59/64 lat)Foto: Shutterstock

W ramach Tygodnia Zdrowia Kobiet ministra Izabela Leszczyna zachęcała do zadbania o siebie i zrobienia bezpłatnych badań profilaktycznych. – Codzienna troska o siebie to nie tylko dbanie o swoje zdrowie fizyczne, ale także o stan psychiczny – podkreśla. W Trójce zachęcaliśmy do wysłuchania materiałów przygotowanych przez Monikę Suszek.

  • – Przez 7 dni mówić o tym, co możesz zrobić dla swojego zdrowia i swojego życia, przede wszystkim o bezpłatnych, cyklicznych badaniach, które możesz, a nawet powinnaś zrobić (...). To wszystko w ramach akcji "Moja i Bezpieczna Ja" –powiedziała ministra zdrowia w nagraniu zamieszczonym w niedzielę w mediach społecznościowych.
  • Resort zdrowia przypomina o prowadzeniu regularnych badań, które pozwalają na wczesne wykrycie chorób, takich jak cukrzyca, miażdżyca czy nowotwory. "Codzienna troska o siebie to nie tylko dbanie o swoje zdrowie fizyczne, ale także o stan psychiczny i emocjonalny" - podkreśla ministerstwo.
  • Zachęcamy do wysłuchania materiałów przygotowanych przez Monikę Suszek.

Szefowa Ministerstwa Zdrowia Izabela Leszczyna zachęca wszystkie panie do zadbania o siebie i zrobienia bezpłatnych badań profilaktycznych. Każdy dzień Tygodnia Zdrowia Kobiet będzie poświęcony konkretnej tematyce.

Poniedziałek (4 marca) to Międzynarodowy Dzień Świadomości HPV. Wirus HPV powoduje nowotwory, w tym raka szyjki macicy. Skutecznym sposobem, aby uniknąć zakażenia, jest szczepienie.

Posłuchaj

5:36
Tydzień zdrowia kobiet w Trojce - HPV
+
Dodaj do playlisty
+

 


Wtorek (5 marca) Profilaktyka. Cukrzyca, miażdżyca czy nowotwory w pierwszym stadium rozwoju nie bolą. Jeżeli nie robisz badań, nie wiesz, czy Twój organizm jest zdrowy.


Posłuchaj

6:16
Tydzień zdrowia kobiet w Trojce - profilaktyka
+
Dodaj do playlisty
+

 


Środa (6 marca) Mammografia. Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym. Co roku taką diagnozę słyszy kilkadziesiąt tysięcy kobiet. Podstawowym, skutecznym badaniem, pozwalającym na wczesne wykrycie zmian w piersiach jest mammografia.

Posłuchaj

5:45
Tydzień zdrowia kobiet w Trojce - mammografia
+
Dodaj do playlisty
+

 

Czwartek (7 marca) Cytologia. Cytologia jest badaniem, które powinno być regularnie wykonywane przez kobiety od 25. roku życia w ramach profilaktyki raka szyjki macicy. 

Posłuchaj

5:57
Tydzień zdrowia kobiet w Trojce - cytologia
+
Dodaj do playlisty
+

 

Piątek (8 marca) Kardiologia. Choroby układu sercowo-naczyniowego są jedną z najczęstszych przyczyn śmierci tak w Polsce, jak i na świecie.

Posłuchaj

5:53
Tydzień zdrowia kobiet w Trojce - kardiologia
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

IAR/zch/pr

Polecane