Córka Franka Zappy robi hecę ze Zbigniewa Wodeckiego, czyli Mitch & Mitch w Trójce!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Córka Franka Zappy robi hecę ze Zbigniewa Wodeckiego, czyli Mitch & Mitch w Trójce!
Foto: Grzegorz Śledź/Polskie Radio

W 2008 roku Mitch & Mitch nawiązali współpracę ze Zbigniewem Wodeckim, biorąc na warsztat dawne i w wielu przypadkach już zapomniane utwory tego artysty. Koncert w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, który odbył się 23 lutego 2008 roku, a więc prawie dokładnie 16 lat temu, był początkiem wielkiej przygody, której dalszymi etapami były m.in. wspólne występy na największych polskich festiwalach.

  • W 2015 roku Mitch & Mitch i Zbigniew Wodecki nagrali płytę "1976: A Space Odyssey" zawierającą przearanżowane materiały z debiutanckiego albumu muzyka wydanego w roku 1976.
  • Album "1976: A Space Odyssey" przyniósł grupie Mitch & Mitch dwa Fryderyki: w kategorii "Album roku pop" oraz "Utwór roku" za pochodzącą z tej płyty piosenkę "Rzuć to wszystko, co złe".
  • Koncert w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, który odbył się 23 lutego 2008 roku, a więc prawie dokładnie 16 lat temu, był początkiem wielkiej przygody, której dalszymi etapami były m.in. wspólne występy na największych polskich festiwalach.

W maju 2015 roku Zbigniew Wodecki, przy okazji premiery albumu "1976: A Space Odyssey", był gościem Agnieszki Szydłowskiej w "Programie alternatywnym". Opowiadał w nim o początkach współpracy, ale także o bólu rezygnacji z popularności i tłumaczył, dlaczego nie należy brać środków nasennych przed występem.

Macio Moretti: córka Franka Zappy

– Nagle zobaczyłem ludzi, którzy nie wiem, czy sobie robią hecę ze mnie? Ale publiczność przy tym się świetnie bawi! Bo Mitch & Mitch zrobiła z tą muzyką coś niesamowitego. Ja nie wiedziałem, czy to jest córka Franka Zappy ten Moretti – wspominał Zbigniew Wodecki spotkanie z Maciem Morettim, liderem Mitch & Mitch. – Ale on jest taki "zappowaty", i cały zespół też… Ale Macio jest najwyższy i gra na basie, więc to podstawa – dodał ze śmiechem.Zabawa muzyką

– Ja w mozole utrzymania się na mętnych wodach show-biznesu zapomniałem, że muzyka służy nie tylko robieniu kariery i zarabianiu pieniędzy, ale i temu, żeby się zabawić. I cały czas powtarzam, że oni mi to przypomnieli – przyznał muzyk, opowiadając o koncercie z 2008 roku. – To było coś dziwnego: ja cały czas myślałem, że ktoś ze mnie żartuje, a się okazało, że oni się bawią tą muzyką – dodał.

Przeczytaj także:


Agnieszka Szydłowska i Zbigniew Wodecki Agnieszka Szydłowska i Zbigniew Wodecki

Posłuchaj

3:50
Fragment rozmowy Zbigniewa Wodeckiego z Agnieszką Szydłowską o współpracy z grupą Mitch & Mitch (Z Osieckiej/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Z Osieckiej
Prowadzi: Justyna Grabarz
Goście: Zbigniew WodeckiAgnieszka Szydłowska
Data emisji: 26.02.2024
Godzina emisji: 19.07

pr

wmkor

Polecane