"Lista przebojów Trójki" – Echa na szczycie!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Lista przebojów Trójki" – Echa na szczycie!
Zespół Echa na szczycie "Listy przebojów Trójki"Foto: Barbara Adryańczyk

Utwór "Szkło" zespołu Echa to nowy lider "Listy przebojów Trójki". Zdetronizował on wielki hit Anity Lipnickiej, zatytułowany "Amsterdam".

"Szkło" zadebiutowało w 94. notowaniu na wysokim, siódmym miejscu listy. Zaledwie tydzień później piosenka zielonogórsko-żagańskiej grupy Echa została niekwestionowanym liderem. "Ogólnie rzecz biorąc, rozliczamy się tutaj z końcami świata – swoimi i tymi, które dotknęły właściwie każdego" – napisali muzycy w mediach społecznościowych. Jak widać, te muzyczne rozliczenia bardzo przypadły do gustu słuchaczom Trójki.

Echom udało się rozbić status quo panujące na szczycie listy – od ładnych kilku tygodni podium okupowały bowiem utwory "Amsterdam" Anity Lipnickiej, "Pani mi mówi" zespołu Cztery Pory Miłowania i "Madison" Kaśki Sochackiej, które wymieniały się miejscami między sobą.

>>>Zobacz wyniki 95. notowania "Listy przebojów Trójki"!<<<

"Lista przebojów Trójki" to zestawienie 20 piosenek, które najbardziej przypadły do gustu słuchaczom Programu 3 Polskiego Radia. Dodatkowo w zestawie do głosowania znajduje się 13 propozycji. Każdy słuchacz głosuje za pośrednictwem Trójkowej aplikacji lub strony internetowej stacji na maksymalnie 10 różnych (nie tych samych) utworów wybranych z listy, prezentowanych w czasie audycji.

Każdy uczestnik głosowania może oddać maksymalnie 10 głosów na różne utwory w danym tygodniowym notowaniu LPT, przyznając wybranym utworom punkty od 1 do 10, przy czym przyznana liczba punktów nie może się powtarzać. Każdy uczestnik głosowania może oddać liczbę głosów mniejszą niż maksymalna. Głosowanie zamykamy w piątek w samo południe.

***

Na "Listę przebojów Trójki" w piątek (26 stycznia) zaprosił Tomasz Miara.

Polecane