Polska suwerenna energetycznie. Minister klimatu: wiele zagrożeń widzieliśmy wcześniej niż reszta Europy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Świat dostrzega to, że inwestycje w terminal, w Baltic Pipe, w interkonektory spowodowały, że Polska wiele zagrożeń widziała przed resztą Europy, i powinna być naśladowana – mówiła w Programie 3 Polskiego Radia minister klimatu i środowiska Anna Łukaszewska-Trzeciakowska.

Minister klimatu i środowiska w nowym rządzie Mateusza Morawieckiego była gościem radiowej Trójki. Jak mówiła "czuje ogromną odpowiedzialność". – Będę ciężko pracować, żeby Polska była bezpieczna i suwerenna energetycznie. To jest polska racja stanu – podkreśliła.

Minister podkreśliła przy tym, że Polska nie może sobie pozwolić na rezygnację z budowy elektrowni atomowych. – Zatrzymanie procesów inwestycyjnych w atomie to ryzyko, na które nas – Polski i Polaków – nie stać – stwierdziła.

Minister Łukaszewska-Trzeciakowska: jesteśmy niezależni energetycznie

– Jesteśmy niezależni energetycznie, jeżeli chodzi o źródła dostaw surowców, dzięki ciężkiej pracy wielu osób, dzięki konsekwentnie prowadzonym procesom inwestycyjnym. Świat dostrzega to, że procesy inwestycyjne w terminal, w Baltic Pipe, w interkonektory spowodowały, że Polska wiele zagrożeń widziała przed resztą Europy i powinna być naśladowana – mówiła.

Najczęściej czytane

Posłuchaj

15:12
Anna Łukaszewska-Trzeciakowska gościem radiowej Trójki
+
Dodaj do playlisty
+

– Jesteśmy dobrze zdywersyfikowani, jeżeli chodzi o interkonektory. Mamy połączenie gazowe z Litwą, Czechami, Słowacją. Jesteśmy przygotowani, możemy te przepustowości udostępniać – powiedziała.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadził: Karol Gnat
Gość: Anna Łukaszewska-Trzeciakowska (minister klimatu i środowiska)
Data emisji: 28.11.2023
Godzina emisji: 08.45

PR3/pb/gs

Polecane